W Żorach rozpoczęły się prace związane z budową nowych dróg oraz ronda w Rogoźnej

W Rogoźnej na styku ulic Wodzisławskiej i Rolniczej powstaje nowe rondo. Do ul. Wodzisławskiej wkrótce prowadzić będą dwie nowe drogi.

W Żorach rozpoczęły się prace związane z budową nowych dróg oraz ronda w Rogoźnej
Koparka znajdująca się przy ul. Wodzisławskiej w Żorach (fot. UM Żory)

Wraz z rondem wybudowana zostanie droga łącząca ul. Wodzisławską z ul. Wileńską. To połączenie znacząco ułatwi komunikację mieszkańcom Osiedla Europejskiego i okolicznych zabudowań. Ponadto powstanie łącznik pomiędzy nowym odcinkiem drogi a ul. Szymanowskiego.

- Obecnie przygotowywany jest teren pod budowę nowych dróg. W kolejnych etapach planowane jest wprowadzenie objazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony oraz ruchu wahadłowego na remontowanym odcinku ul. Wodzisławskiej - uszczegóławiają w magistracie.

Wykonawcą jest żorska firma HLS System Sp. z o.o., a koszt przebudowy wyniesie 10 524 758,57 zł. Zakończenie prac planowane jest na 25.12.2023 r.

W dzielnicy Rogoźna powstaje także droga łącząca ul. Bażancią z ul. Karłowicza. Wybudowany zostanie również nowy odcinek drogi wraz z chodnikiem, który będzie prowadził od ul. Karłowicza do ul. Wodzisławskiej. Nowa droga skrzyżuje się z ul. Wodzisławską w rejonie ul. Głębokiej. Wykonawcą tej inwestycji również jest firma HLS System Sp. z o.o., a jej koszt wyniesie 8 972 478,96 zł.

Obie inwestycje są realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

źródło: UM Żory, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].