Co z pacjentami kiedy w wodzisławskim szpitalu ruszy remont ginekologii i neonatologii?

Czy pacjenci powinni obawiać się remontów? Dyrekcja szpitala uspokaja: nie jest przewidziane przerwanie działalności oddziałów.

Co z pacjentami kiedy w wodzisławskim szpitalu ruszy remont ginekologii i neonatologii?
Według zapowiedzi starostwa, remont ma ruszyć jeszcze w maju, a zakończenie spodziewane jest we wrześniu (fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim)

Kiedy gruchnęła informacja o remoncie ginekologii i neonatologii zapanowała radość. Chwilę później zaczęły się jednak pojawiać pytania, co z pacjentami? - Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim informuje, iż Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Neonatologiczny i Trakt Porodowy funkcjonują bez zmian. Ponadto informujemy, że w związku z planowanym remontem nie jest przewidziane przerwanie działalności ww. komórek. Zapewniamy, iż spokój i komfort pacjentek nie zostanie zakłócony - podała p.o. dyrektora dr inż. Anita Wardzyk-Kulińska.

W ramach prac planowane jest: wymiana wykładziny, malowanie ścian i sufitów, modernizacja toalet, wymiana oświetlenia, malowanie futryn i wymiana skrzydeł drzwiowych.

Zgodnie z szacunkami dyrekcji PPZOZ koszt remontu wyniesie ok. 568 000 złotych. - Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację finansową PPZOZ, niezbędne jest wsparcie realizacji tej inwestycji ze strony samorządu powiatowego. Z tego powodu Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia pozytywnie odniósł się do prośby dyrekcji PPZOZ i postanowił wystąpić do Rady Powiatu Wodzisławskiego o wyasygnowanie kwoty 550 tys. zł na przeprowadzenie remontu - informował Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim (więcej TUTAJ).

Po tym, jak radni wyrazili zgodę, wodzisławskie starostwo poinformowało: "Zgodnie z wnioskiem Dyrekcji Zakładu, mając na względzie zakres prac oraz funkcjonalne połączenie Oddziału Neonatologicznego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wskazane prace należy wykonać jednoczasowo, tak aby nie narażać pacjentek na niedogodności związane z remontami. Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Neonatologiczny zostaną tymczasowo przeniesione na IV piętro budynku głównego Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Trakt Porodowy niezmiennie pozostanie na III piętrze w budynku głównym Szpitala. Szpital planuje wykonanie wszystkich prac w taki sposób, aby umożliwić niezakłóconą pracę działalność oddziałów objętych remontem".

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].