Grzegorz Strzebińczyk nie jest już dyrektorem PCPR w Wodzisławiu Śl. Jaki jest powód odwołania?

Roszady w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl (PCPR). Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu 24 maja odwołał ze stanowiska dyrektora Grzegorza Strzebińczyka.

Grzegorz Strzebińczyk nie jest już dyrektorem PCPR w Wodzisławiu Śl. Jaki jest powód odwołania?
Nie tak dawno powołany na stanowisko dyrektora PCPR w Wodzisławiu Śl. Grzegorz Strzebińczyk jest już byłym szefem tego miejsca. Na zdjęciu z Ireną Obiegły, która kierowała jednostką przez 24 lata i starosta Leszek Bizoń (źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

Decyzja Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, jak czytamy w komunikacie prasowym, wynika z „rezygnacji ze stanowiska złożonej przez Grzegorza Strzebińczyka po zapoznaniu się z informacją o wszczęciu przez Wojewodę Śląskiego postępowania nadzorczego w sprawie jego zatrudnienia na stanowisku dyrektora PCPR w Wodzisławiu Śl”.

- Ma to związek z wątpliwościami interpretacyjnymi w zakresie ustawowych wymogów, jakie osoba kierująca powiatowym centrum pomocy rodzinie powinna spełniać - precyzują służby prasowe starosty Leszka Bizonia.

Co dalej? - Zarząd postanowił, iż na mocy odrębnego porozumienia dotychczasowy dyrektor zostanie przeniesiony na inne stanowisko. Równocześnie Zarząd Powiatu zdecydował, że czasowo powierzy pełnienie obowiązków dyrektora PCPR wicedyrektor Centrum Aleksandrze Witoszek - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Przypomnijmy, decyzja o powierzeniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Grzegorzowi Strzebińczykowi zapadła po tym, jak w lutym ówczesna dyrektor, Irena Obiegły, po 24 latach kierowania tym miejscem odeszła na emeryturę. Strzebińczyk ma 40 lat. Jest absolwentem pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania i organizacji pomocy społecznej. Wcześniej stał na czele Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach (więcej TUTAJ).

Do tematu wrócimy. 

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dron (91.198. * .10) 26.05.2023 14:12

Tak właśnie działa Zarząd Powiatu. Skandal !