Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Orłowską [ZAPOWIEDŹ]

Na wyjątkowe spotkanie, z wyjątkową osobą, Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w środę 24 maja o godz. 18.00 do Domu Kultury „Strzecha”. Gościem specjalnym cyklu „W punkt” będzie Aleksandra Orłowska - tancerka, choreografka i instruktorka tańców ludowych, od wielu lat aktywnie działająca na rzecz propagowania kultury śląskiej i raciborskiego folkloru.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Orłowską [ZAPOWIEDŹ]
Gościem specjalnym cyklu „W punkt” będzie Aleksandra Orłowska - tancerka, choreografka i instruktorka tańców ludowych, od wielu lat aktywnie działająca na rzecz propagowania kultury śląskiej i raciborskiego folkloru

Aleksandra Orłowska przez wiele lat związana była z Domem Kultury „Strzecha”, gdzie przekazywała swoja wiedzę i uczyła tańca dzieląc się pasją i miłością do przebogatej kultury śląskiej. Jest pomysłodawczynią wielu znaczących przedsięwzięć kulturalnych, m.in. wystawienia w rocznicę 100-lecia DK "Strzecha" słynnego widowiska "Zolyty i wesele raciborskie" wg Romana Masarczyka, w którym wystąpiła w roli matki weselnej. W 2006 roku z jej inicjatywy powstała grupa taneczna seniorów działająca jako STRZECHA SENIORZY stanowiąc część składową Zespołu Pieśni i Tańca “Strzecha” im. Joli Rymszy przy Raciborskim Centrum Kultury. Uhonorowana licznymi nagrodami, m.in. medalem im. ks. prałata Stefana Pieczki “Unitas in Veritae” czy nagrodą “Śląskie na 5” w kategorii “osobowość”, przyznawaną przez wojewodę śląskiego.

Pani Ola urodziła się niedaleko Lwowa, dzieciństwo spędziła nad Wisłą, ale jak mówi „… Ciebie Śląska Ziemio ukochałam najbardziej. Tutaj żyję. Ty jesteś mi wszystkim…”. To piękne świadectwo lokalnego patriotyzmu przejawia się w kultywowaniu tradycji, zwyczajów i obyczajów Raciborszczyzny oraz powrotem do korzeni…. I choć dzisiaj jesteśmy obywatelami świata, to powinniśmy dbać o to, co nasze, bo to nas wyróżnia, to jest wyjątkowe. Naszym Śląskiem, obyczajami, tradycjami, kulturą możemy zafascynować cały świat!

Spotkanie „W punkt” z Aleksandrą Orłowską odbędzie się w środę, 24 maja o godzinie 18.00, w Domu Kultury "Strzecha" ul. Londzina 38. Wstęp bezpłatny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].