Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego w Godowie i Łaziskach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]

- W ciągu dwóch dni gminę Godów odwiedziło 4 tys. rowerzystów - słyszymy w Urzędzie Gminy w Godowie. Dlaczego? Ponieważ przez dwa dni - 20 o 21 maja - trwał tam Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego. W ramach wydarzenia dla miłośników dwóch półek przygotowano dla wiele atrakcji, zwłaszcza tych kulinarnych.

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego w Godowie i Łaziskach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]
Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego odbywał się 20 i 21 maja m.in. w Godowie i Łazisk. (fot. Artur Marcisz/UG w Godowie)

- Przez naszą gminę przebiega znaczny odcinek Żelaznego Szlaku Rowerowego, trasy doskonale znanej już w środowisku turystycznym całego kraju. Byliśmy pomysłodawcami tej wyjątkowej trasy, więc Festiwalu nie mogło w naszej gminie zabraknąć - mówi wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk. Jak dodaje, chodziło m.in. o to, by przybliżyć szlak mieszkańcom gminy, którzy wielokrotnie o nim już słyszeli, ale nie zawsze jeszcze po się poruszali. Wójt Adamczyk zwraca uwagę, że to założenie się udało. Bo nie brakowało osób, które na Żelaznym Szlaku Rowerowym pojawiły się po raz pierwszy, albo nie były na nim od dawna.

Jak przekazuje Urząd Gminy w Godowie łącznie w samym tylko Godowie na ścieżce rowerowej pojawiło się ponad 4 tys. rowerzystów. Dla nich, ale również dla tych, którzy tam przybyli niekoniecznie na rowerze przygotowano wiele atrakcji. W sobotę na gości czekała fotobudka, a dla młodszych rowerzystów animacje dla dzieci. W Łaziskach i Godowie można było pobrać pieczątki, stanowiące element gry terenowej, która obejmowała cały Żelazny Szlak Rowerowy.

W niedzielę na Festiwalu dodatkowo gościł znany kucharz Remigiusz Rączkęa Przygotowane przez niego potrawy - m.in. smażone langosze - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zresztą z dobrym skutkiem o podniebienia uczestników Festiwalu zadbały również gospodynie z KGW, które przygotowały wiele regionalnych specjałów, takich jak wodzionka, chleb z lokalnym miodem. Można też było skosztować tradycyjnego śląskiego kołocza.

Stowarzyszenie Rowery Zabytkowe z Zabrza pokazało z kolei czym i w czym poruszali się rowerzyści w pierwszej połowie XX w.z a jednostka OSP Godów zaprezentowała swój specjalistyczny sprzęt oraz możliwości jakie daje on w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Młodsi rowerzyści mogli skorzystać z miasteczka rowerowego, gdzie pod okiem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl., mogli szlifować zasady prawidłowego poruszania się po drogach publicznych. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w grze ekologicznej przygotowanej przez Ekodoradcę gminy Godów. Na zakończenie Festiwalu przygotowano zaś koncert zespołu Sunny Band.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JA44545 (91.225. * .2) 23.05.2023 08:50

~Skrùpulatny (31.179. * .1)
oczywiście piszesz nieprawdę, przez Gmine Godów przechodzi o wiele dłuższy odcinek ZSR niz 4km

~Skrùpulatny (31.179. * .1) 23.05.2023 06:07

"...Przez naszą gminę przebiega znaczny odcinek Żelaznego Szlaku Rowerowego"

?????
4 km to jest znaczny odcinek?
Chyba że pan wójt do Żelaznego szlaku zaluczył odcinek biegnący zwykłymi ulicami, między autobusami i ciężarówkami.