75 lat raciborskiej biblioteki. Dostojne urodziny przy Kasprowicza

Wystawa zdjęć dokumentujących działalność książnicy witała licznych gości, którzy przyjęli zaproszenie dyrektor Małgorzaty Szczygielskiej na doroczne święto pracowników i czytelników publicznej biblioteki. Na nich m.in. pierwsza pani dyrektor Władysława Furtak i patron placówki Ryszard Kincel.

75 lat raciborskiej biblioteki. Dostojne urodziny przy Kasprowicza
Uhonorowano bibliotekarki, które odeszły na emeryturę w czasie dyrektorowania Małgorzaty Szczygielskiej na Kasprowicza

Materiał wideo:

Ankieta

Jeśli wypożyczasz w bibliotece w Raciborzu to:
Zobacz więcej

- Witamy tych, którzy nas odwiedzili mimo konkurencyjnej imprezy na Zamku ze strażakami - zwróciła się do zebranych szefowa placówki, która jak co roku - na otwarcie Dnia Bibliotekarza - przedstawiła zebranym raport z tego, co wydarzyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu.

WIDEO: KTO PRZYSZEDŁ NA URODZINY BIBLIOTEKI?

Urząd miasta reprezentowała Aleksandra Buban z wydziału promocji, a starostwo - Szymon Kura zajmujący się tym działem przy placu Okrzei. Jak rzadko kiedy zabrakło na wydarzeniu prezydenta, starosty lub ich zastępców.

Do biblioteki wybrała się współpracująca z placówką od 5 lat prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu - Marzena Korzonek. W prezencie na 75. urodziny przyniosła kwiat kurkumy. Mówiła, że czuje się w bibliotece jak w domu. Jak częstymi gośćmi byli na Dniu Bibliotekarza, można było dowiedzieć się ze wspominkowego slajdowiska przygotowanego na jubileusz.

WIDEO: MICHAŁ WOŚ - PAŃSTWO NIOSĄ KULTURĘ, CZYLI TO CO NAJWAŻNIEJSZE

Kiedy kończyło się prezentowanie gości oficjalnych w sali na piętrze pojawił się Michał Woś - poseł i wiceminister sprawiedliwości. - Wejście smoka - żartowała na jego widok dyrektor Szczygielska. Woś przyznał, że jest wychowankiem filii bibliotecznej z Ostroga, gdzie chętnie brał udział w konkursach ze znajomości Unii Europejskich i serii, której bohaterem jest Harry Potter. Na urodziny przyniósł dwie książki wydane staraniem resortu sprawiedliwości, z których jedna - o więziennictwie - dopiero będzie miała premierę.

Senator Ewę Gawędę reprezentowała jej asystentka Zofia Pomiotło. Odczytała list gratulacyjny.

Wśród gości był również Alan Wolny - tu reprezentujący firmę Auchan.

WIDEO: MARZENA KORZONEK - TO MIEJSCE JUŻ DAWNO WYKROCZYŁO POZA RAMY WYPOŻYCZALNI KSIĄŻEK

Licznie pojawiły się czytelniczki, które wypożyczają w MiPBP najwięcej pozycji. W tym gronie jest tylko kilku panów - dwóch z nich pojawiło się na wydarzeniu. W Ocicach wśród liderek czytelnictwa plasuje się Elwira Polowy - małżonka prezydenta miasta. Ona w imieniu czytelników wystąpiła i złożyła życzenia pani dyrektor.

Na Dzień Bibliotekarza zawsze przychodzą emerytowani pracownicy książnicy. Z okazji jubileuszu szczególnie im podziękowano.

75 Lat Biblioteki W Raciborzu.mp3

Dyrektor Szczygielska na koniec wyróżniła dwie pracownice - z działu administracji Kamilę Kawalec oraz szefową filii w Płoni - Annę Strojny.

WIDEO: ASYSTENTKA EWY GAWĘDY - BIBLIOTEKA JEST WYPEŁNIONA WIEDZĄ I MĄDROŚCIĄ

W 2022 roku MiPBP w Raciborzu miała ponad 8 879 czytelników. Odnotowano 120 365 odwiedzin i 260 276 wypożyczeni. Odbyło się tu 750 imprez, w których wzięło udział 15 015 osób. Zakupiono 5783 zbiory o wartości 155 207 zł.

Wydano 519 kodów do serwisu internetowego Legimi, skąd wypożyczono 32015 ebooków i 7757 audiobooków.

WIDEO: KAWALEC I STROJNY WYRÓŻNIONYMI BIBLIOTEKARKAMI ZA 2022 ROK

Ludzie

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].