Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podsumowanie "majówki" na drogach powiatu raciborskiego

Raciborscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu w trakcie długiego majowego weekendu. Pomimo wielu apeli i wzmożonych kontroli doszło do 14 kolizji. Mundurowi zatrzymali także czterech nietrzeźwych kierujących.

Podsumowanie "majówki" na drogach powiatu raciborskiego
Mundurowi przypominają użytkownikom dróg o zasadzie ograniczonego zaufania / fot. Policja

Każdego dnia policyjne patrole sprawdzały zachowania kierujących na drogach powiatu raciborskiego. Przedmiotem szczególnej kontroli był stan trzeźwości kierowców.

- Jak wszyscy dobrze wiemy pijani za kierownicą, to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich, którzy znajdują się na drodze. Niestety mimo wielu apeli policjantów, nadal zdarzają się osoby, które decydują się na jazdę pod jego wpływem - stwierdza rzecznik raciborskiej komendy, nadkom. Mirosław Szymański.

W trakcie kilkudniowych działań raciborscy stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 408 kierowców, w tym zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

- Nadmierna prędkość to jedna z wielu przyczyn różnego rodzaju zdarzeń na drodze. W trakcie działań policjanci ujawnili ponad 111 przypadków, w których kierujący dopuścili się łamania prawa z tego zakresu. W tym 8 kierowców przekroczyło prędkość o 50 km w terenie zabudowanym, zostały im zatrzymane prawa jazdy na 3 miesiące i ukarano ich wysokimi mandatami. Mundurowi z drogówki zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych - wylicza oficer prasowy.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych o ostrożność, rozsądek, a także rozwagę.

- Zwracamy się również do motocyklistów, by podróżowali bezpiecznie, zgodnie z przepisami, a nadmierna prędkość i brawura nie stały się przyczyną kolejnej tragedii. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa - dodaje nadkom. Szymański.

Mundurowi przypominają także o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].