Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bóg, Honor, Ojczyzna. Pierwsze w historii ślubowanie klasy mundurowej w Ekonomiku [ZDJĘCIA]

We wtorek, 4 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu - w niezwykle podniosłej atmosferze - pierwsza klasa mundurowa o profilu technik spedytor złożyła uroczyste ślubowanie.

Bóg, Honor, Ojczyzna. Pierwsze w historii ślubowanie klasy mundurowej w Ekonomiku [ZDJĘCIA]
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu pierwsza klasa mundurowa o profilu technik spedytor złożyła uroczyste ślubowanie. Fot. ZSE

Wśród zaproszonych gości pojawili się: Wicestarosta Marek Kurpis, Kierownik Referatu Edukacji Ewa Bohr-Cyfka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jarosław Ceglarek, rzecznik prasowy raciborskiej Policji nadkom. Mirosław Szymański, a także rodzice kadetów.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie ślubowania przez 32 uczniów klasy 1s, której wychowawcą jest Marek Krybus. W rocie ślubowania uczniowie zobowiązali się m.in. przestrzegać zasad etyki służb mundurowych i godnie reprezentować Szkołę. Po ślubowaniu kadeci odebrali z rąk dyrektora szkoły akty ślubowania oraz gratulacje starosty i przedstawicieli służb mundurowych. Zaproszeni rodzice nie kryli wzruszenia biorąc udział w tym ważnym dla młodych ludzi wydarzeniu.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach podkreślali rolę munduru, obowiązki płynące z jego noszenia, a także życzyli młodym kadetom odpowiedzialności i konsekwencji w dążeniu do realizacji życiowych planów.

- Jestem przekonany, że tym dzisiejszym ślubowaniem otwieramy nowy rozdział w historii szkoły, a mundur - będący symbolem odpowiedzialności i szacunku, stanie się na stałe częścią Naszej szkoły -powiedział Paweł Ptak, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

Dzisiejsza uroczystość nie miałaby miejsca, gdyby nie przychylność Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu brygadiera Jarosława Ceglarka i Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarza Marka Ryszki, którzy zgodzili się objąć klasę swoim patronatem. Kadeci będą nosić mundur w wyznaczonym dniu w tygodniu, a przez następne lata poznają specyfikę służb mundurowych mając 2 godziny tygodniowo zajęć uzupełniających, prowadzonych przez czynnych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej - nadkomisarza Mirosława Szymańskiego i aspiranta Jana Hopko.

Każdy kadet ślubował rzetelne wypełniać obowiązki uczniowskie. Warto podkreślić, że jest to o tyle trudne zadanie, że oprócz przygotowania mundurowego, uczniowie realizują także podstawę programową w pełnym wymiarze, są przygotowywani do matury i do egzaminu zawodowego.

- Nie ma dla nich taryfy ulgowej - podkreśla Paweł Ptak. - Zajęcia te są zajęciami dodatkowymi i wynikają ze specyficznych zainteresowań młodzieży: rozszerzyliśmy im zajęcia z pierwszej pomocy, strzelectwa, planujemy obozy wytrzymałościowe. Dodatkowy wysiłek się im jednak opłaci, bo każdy absolwent może liczyć na dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do służb mundurowych - dodaje.

Po uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie, składanie gratulacji i rozmowy przy kawie.

źródło: ZSE w Raciborzu

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].