Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy plac zabaw w Leszczynach, choć miał być już gotowy w zeszłym roku

Od 1 kwietnia najmłodsi mieszkańcy Leszczyn Starych mogą korzystać z nowego placu zabaw, który powstał u zbiegu ulic Piłsudskiego i Górnośląskiej.

Nowy plac zabaw w Leszczynach, choć miał być już gotowy w zeszłym roku
Za powstaniem placu zabaw opowiedziało się ponad 200 podpisami mieszkańców (fot. Katarzyna Mazur)

- Naszym celem było utworzenie ogólnodostępnego placu zabaw, a tym samym miejsca, które jednoczyłoby mieszkańców i ich dzieci. Nasza inicjatywa była również efektem oczekiwań, aby w Leszczynach Starych powstało miejsce odpoczynku i rekreacji dla całych rodzin. Stąd pojawił się pomysł zgłoszenia naszego wniosku do realizacji w ramach Inicjatywy Lokalnej w 2021 roku - tłumaczą mieszkańcy, którzy wnioskowali o realizację inicjatywy pn. „Rodzinny Plac Zabaw - Leszczyny Stare”. Do grupy inicjatywnej należeli: Alicja Czajka, Monika Hary i Aleksandra Szczęsny – mieszkanki Dzielnicy Leszczyny Stare oraz Radny Rady Miejskiej Artur Sola.

- Wniosek ten został poparty ponad 200 podpisami mieszkańców. Początkowo inicjatywa miała zostać zrealizowana w 2022 roku, jednak problemy z realizacją zadania po stronie wykonawcy zmusiły nas do przesunięcia terminu zakończenia zadania - dodają.

W ramach inicjatywy powstało miejsce, jak podkreślają w miejscowym urzędzie, „do wspólnych, bezpiecznych zabaw, które sprzyjać będzie integracji społeczności lokalnej”. To ogrodzony plac zabaw, na którym znalazły się urządzenia zabawowe: huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela i bujaki oraz elementy małej architektury.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy i Miasta, swój wkład w realizację inwestycji mieli również mieszkańcy, którym udało się zebrać na ten cel 2 500 złotych.

źródło: GiM Czerwionka-Leszczyny, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].