Dla rodziców... bez rodziców? Co poszło nie tak? [ZDJĘCIA]

30 marca w murach Pałacu Dietrichsteinów odbył się drugi z paneli dyskusyjnych „Wokół społeczności…”. Włodarz Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca zaprosił do rozmowy rodziców. 

Dla rodziców... bez rodziców? Co poszło nie tak? [ZDJĘCIA]
Na spotkaniu z prezydentem Mieczysławem Kiecą obecni byli głównie przedstawiciele Urzędu Miasta, oświaty oraz media.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Wokół społeczności…” dotyczyło kwestii kulturalnych i cieszyło się całkiem niezłą frekwencją. Tym razem do rozmów Mieczysław Kieca zaprosił społeczność rodziców. 

"Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, omówienia nurtujących nas spraw oraz dyskusji o problemach, z którymi boryka się ta grupa społeczna" - czytamy w opisie wydarzenia na stronie miasta

Coś jednak poszło nie tak, bo w Pałacu Dietrichsteinów pojawili się głównie przedstawiciele oświaty, miejskiego urzędu oraz media. A gdzie podziali się rodzice?

Zebrani zaczęli dyskutować na temat możliwej przyczyny takiej sytuacji. Czy wodzisławscy rodzice nie mają nic do powiedzenia? Nie chcą mówić, bo z góry zakładają, że ich głos i tak nic nie wniesie? Zawiódł kanał komunikacji / sposób przedstawienia informacji o wydarzeniu? Godzina wydarzenia była nietrafiona? A może najzwyczajniej w świecie rodzice nie chcą mówić o problemach na forum grupy, bo wolą rozwiązywać je indywidualnie i prywatnie? 

Najczęściej w takich sytuacjach odpowiedzią na pytanie "dlaczego?" jest "ja nic nie wiedziałem/am", dlatego zarówno Urząd jak i szkoły oraz przedszkola w najbliższym czasie będą starały się poprawić kanał komunikacji. Bo wydarzenia są, a mieszkańców brak...

Problem i pomoc

Kolejną kwestią, która została poruszona na spotkaniu były problemy, z jakimi borykają się dzisiejsi rodzice oraz sama młodzież i dzieci. Skąd jednak takie informacje uzyskać, skoro samych zainteresowanych zabrakło na sali? Padła propozycja, by ową kwestię poruszyć z grupą, która styka się z tymi problemami na co dzień, czyli nauczycielami, wychowawcami oraz szkolnymi pedagogami. Po co ta wiedza? Rozmowy mają ukazać, jakie są największe i najczęstsze problemy wśród rodzin, by dobrze dobrać ofertę pomocową, z której będzie mógł skorzystać każdy, kto tej pomocy chce i jej potrzebuje.

Samookalecznia u dzieci i młodzieży - spotkanie dla rodziców

9 maja planowane jest spotkanie dla rodziców, na którym poruszony zostanie temat, który w ostatnich tygodniach bije na alarm, a mianowicie zjawisko okaleczeń wśród dzieci i młodzieży. Informacja o dokładnej godzinie i miejscu wydarzenia podana zostanie między innymi na stronie miasta. My także będziemy o tym informować. 

Nowiny pytają czytelników

Pozostając jeszcze w temacie kanału komunikacji. Jak Wy, jako mieszkańcy chcielibyście uzyskiwać informacje o wydarzeniach w mieście? Co Waszym zdaniem nie gra? Piszcie w komentarzach. Ciekawi jesteśmy, co zaproponujecie. 

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ObliczeZła (167.86. * .212) 01.04.2023 17:36

Nie zaprosił rodziców, bo tak wygodniej. Nie musi się tłumaczyć, odpowiadać na pytania a i tak nowiny o nim będą pisały.
A tu tylko o to chodzi, pokazujcie mnie, mówcie o mnie

mhl999 31.03.2023 21:04

po tych wszystkich cyklicznych spotkaniach to aż się prosi napisać SPRAWA SIĘ RYPŁA PANIE KIECA - aż trudno uwierzyć ekipa Kiecy zanotowała tak spektakularną porażkę. Przyczyna nieobecności może być zupełnie prozaiczna - rodzice wolą załatwić sprawę lokalnie w swoim gronie, a nie udawać się na spotkania i spowiadać się z tego co mnie dręczy niczym jak klub AA.

~zdziwionakraina (178.36. * .97) 31.03.2023 09:20
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Słusznie rozszyfrowali dyskutanci sytuację. Rodzice prawdziwie zaangażowani w los swoich dzieci i w zapewnienie im przyszłości, nie mają czasu na jałowe dyskusje, czy na akcje pokazowe, mające na celu promocję jakiegoś podrzędnego polityka.

~Pustestołki (46.204. * .43) 31.03.2023 00:34
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Nikt już nie chce tego słuchać . Niech lepiej powie gdzie inwestycje?