Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pościg za złodziejami range rovera, padły strzały. Do Polski wjechali przez Gorzyczki [ZDJĘCIA]

Nad ranem w Austrii skradli range rover'a. Tamtejsi śledczy szybko ich namierzyli, skontaktowali się z kryminalnymi w Polsce. Złodzieje jechali śląskim odcinkiem A1, do kraju wjechali przez przejście w Gorzyczkach. Zostali zatrzymani po policyjnym pościgu.

Pościg za złodziejami range rovera, padły strzały. Do Polski wjechali przez Gorzyczki [ZDJĘCIA]
Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy poddali się dopiero, kiedy padły strzały ostrzegawcze / fot. Policja

Pościg za złodziejami suva

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymano po pościgu. Zostaną przetransportowani do Austrii, gdzie dopuścili się przestępstwa. Nad ranem skradli range rover'a, którym przez przejście w Gorzyczkach wjechali do Polski. Jechali śląskim odcinkiem autostrady A1 w kierunku Łodzi. Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach otrzymali informację o zdarzeniu z Państwowego Biura Śledczego w Austrii.

- W pościg błyskawicznie ruszyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy w rejonie Blachowni wypatrzyli samochód. Poruszający się nim mężczyźni nie zamierzali się jednak zatrzymywać i zaczęli uciekać przed policjantami. Pościg zakończył się na drodze DK 46, gdzie skradziony suv wjechał do przydrożnego rowu - przekazuje Śląska Policja.

Po kolizji mężczyźni opuścili pojazd i próbowali uciekać pieszo. Poddali się po tym, jak policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Zatrzymani to mieszkańcy województwa podkarpackiego w wieku 26 i 23 lat. Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania podejrzanych na teren Republiki Austrii.

- To już kolejne osoby zajmujące się przestępczością samochodową, które zatrzymano dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszy Państwowego Biura Śledczego w Austrii - podkreśla komenda wojewódzka.

W styczniu śledczy doprowadzili do rozbicia międzynarodowej grupy przestępczej, która miała na koncie wiele kradzieży z włamaniem na terenie Polski, Austrii, Czech i Słowacji.

Uderzenie w międzynarodową grupę przestępczą

Kryminalni zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku, gdy przewozili warte 50 tys. euro skradzione motocykle. W tej sprawie, we współpracę kryminalnych z Katowic i Austrii zaangażowani byli także policjanci z komendy w Rybniku.

fot. Policja

Szajka działała na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Austrii. Dochodziło do licznych, podobnych do siebie przestępstw. Kiedy policjanci zebrali wystarczająco dużo dowodów przestępczej działalności, wkroczyli do akcji. Razem z kryminalnymi z KMP w Rybniku zatrzymali na gorącym uczynku trzech Białorusinów.

fot. Policja

- Mężczyźni przewozili przez Rybnik trzy motocykle marki BMW i Ducati, które w połowie stycznia zostały skradzione w Austrii. Wartość odzyskanych jednośladów to 50 tysięcy euro. Jak się okazało, członkowie przestępczej grupy działali na obszarze kilku krajów - Polski, Czech, Słowacji i Austrii. Mężczyźni mają na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań, domów i pojazdów - przekazuje biuro prasowe Śląskiej Policji.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Również w tym przypadku, na wniosek austriackich śledczych, podejrzani zostali przekazani na teren Republiki Austrii.

fot. Policja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].