Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marsz Papieski - z Serca do Matki Bożej. Raciborskie świadectwo pamięci Jana Pawła II [PROGRAM]

W niedzielę 2 kwietnia - w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II odbędzie się w Raciborzu Marsz Papieski, którego organizatorem jest poseł Michał Woś. Robi to dla obrony dobrego imienia polskiego papieża.

Marsz Papieski - z Serca do Matki Bożej. Raciborskie świadectwo pamięci Jana Pawła II [PROGRAM]
Plakat towarzyszący wydarzeniu zaplanowanemu w niedzielę 2 kwietnia w Raciborzu

- Spotkajmy się, aby dać świadectwo i przypomnieć o Papieżu Polaku. Zwłaszcza w tym czasie, gdy potrzebna jest obrona dobrego imienia św. Jana Pawła II - informuje Michał Woś.

Zaprasza wszystkich raciborzan w niedzielę 2 kwietnia do udziału w Marszu Papieskim ku pamięci św. Jana Pawła II.

  • O 10.30 zaplanowano mszę świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu (ul. Warszawska 29)
  • O 11.30 po mszy rozpocznie się przemarsz pod pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się pod świątynią Matki Bożej przy ul. Jana Pawła II w Raciborzu.

2 kwietnia przypada kolejna, osiemnasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II (zmarł w 2005 roku).

- Zachęcamy do udziału w tym Marszu, co jesteśmy winni młodemu pokoleniu, które dopiero buduje sobie obraz historycznej dla nich postaci Jana Pawła - poinformował wiernych w ostatnią niedzielę proboszcz z "okrąglaka" ks. Adam Rogalski.

Parafia NSPJ jest współorganizatorem przedsięwzięcia, wspólnie z biurem poselskim Michała Wosia.

Ludzie

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_niżej (193.169. * .48) 02.04.2023 22:11

dlaczego kościół zablokował dostęp do archiwum ?
czego się obawiają ?
prawdy ?

~doniżej (5.184. * .176) 02.04.2023 21:17

To, że tvn w obrzydliwy sposób atakuje pamięć wielkiego Polaka to wam nie przeszkadza ale jak jest reakcja na te ataki to jesteście oburzeni. Pamiętajcie kto sieje wiatr ten zbiera burzę

~niedowiary (193.105. * .171) 02.04.2023 15:19

biuro poselskie współdziała z parafią i odwrotnie, to jest kolejny dowód na apolityczność kościoła!!! potem z funduszu jakiegoś tam ... parafia kasę dostanie na spłacenie płotu potworka..lub czegoś innego.

~amant (46.204. * .47) 02.04.2023 07:58

to drugie to ma być morze - ale to wszystko że wzruszenia nad ogromem panującej głupoty

~amant (46.204. * .47) 02.04.2023 07:57

deszcz wiosenny deszcz pada tam gdzie chce - i - pytanie tutaj : czy na JP II też ? - czy to może może Jego łez jest na głupotę te ? A prawda zawsze sama się broni nawet jeżeli trwać ma to wieki.