Donald Tusk kupił w Rybniku Hobbita po śląsku. Drugą książkę dostał od miejscowych polityków

Domowa biblioteczka byłego premiera wzbogaciła się o dwa tytuły. To efekt wizyty Donalda Tuska w Rybniku.

Donald Tusk kupił w Rybniku Hobbita po śląsku. Drugą książkę dostał od miejscowych polityków
Prezydent Rybnika Piotr Kuczera i Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Fot. PO Województwa Śląskiego/Facebook.

"Czarny sport, czyste emocje", czyli historia sportu żużlowego w Rybniku to podarunek dla byłego premiera od prezydenta Piotra Kuczery i posła Marka Krząkały.

Drugą książkę Donald Tusk kupił podczas wizyty w księgarni "Orbita". Wybór padł na "Hobbita" w tłumaczeniu na język śląski. - Mam nadzieję, że to pomoże w poznaniu naszej godki ślonskij - komentuje w mediach społecznościowych prezydent Piotr Kuczera.

Donald Tusk z wydaniem książki

Przypomnijmy, 21 marca Donald Tusk gościł w naszym regionie. Najpierw złożył "cichą"wizytę w Rybniku. O jej przebiegu informowaliśmy już wczoraj:

Następnie udał się na teren po kopalni 1 maja w Wodzisławiu Śląskim, gdzie mówił m.in. decentralizacji, silnym samorządzie oraz spółce restrukturyzacji kopalń:

Ostatnim punktem programu była wizyta w Raciborzu, gdzie Donald Tusk wizytował firmę Ensol. Tam spotkał się również z Markiem Langerem - przedstawicielem jednego ze związków zawodowych działających w Rafako. M. Langer podziękował Donaldowi Tuskowi za pomoc w rozwiązaniu konfliktu Rafako z państwowym Tauronem:

Ludzie

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].