Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Donald Tusk kupił w Rybniku Hobbita po śląsku. Drugą książkę dostał od miejscowych polityków

Domowa biblioteczka byłego premiera wzbogaciła się o dwa tytuły. To efekt wizyty Donalda Tuska w Rybniku.

Donald Tusk kupił w Rybniku Hobbita po śląsku. Drugą książkę dostał od miejscowych polityków
Prezydent Rybnika Piotr Kuczera i Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Fot. PO Województwa Śląskiego/Facebook.

"Czarny sport, czyste emocje", czyli historia sportu żużlowego w Rybniku to podarunek dla byłego premiera od prezydenta Piotra Kuczery i posła Marka Krząkały.

Drugą książkę Donald Tusk kupił podczas wizyty w księgarni "Orbita". Wybór padł na "Hobbita" w tłumaczeniu na język śląski. - Mam nadzieję, że to pomoże w poznaniu naszej godki ślonskij - komentuje w mediach społecznościowych prezydent Piotr Kuczera.

Donald Tusk z wydaniem książki

Przypomnijmy, 21 marca Donald Tusk gościł w naszym regionie. Najpierw złożył "cichą"wizytę w Rybniku. O jej przebiegu informowaliśmy już wczoraj:

Następnie udał się na teren po kopalni 1 maja w Wodzisławiu Śląskim, gdzie mówił m.in. decentralizacji, silnym samorządzie oraz spółce restrukturyzacji kopalń:

Ostatnim punktem programu była wizyta w Raciborzu, gdzie Donald Tusk wizytował firmę Ensol. Tam spotkał się również z Markiem Langerem - przedstawicielem jednego ze związków zawodowych działających w Rafako. M. Langer podziękował Donaldowi Tuskowi za pomoc w rozwiązaniu konfliktu Rafako z państwowym Tauronem:

Ludzie

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].