Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tomasz Grodzki przyjechał do Rybnika. Zobaczcie, kto spotkał się z marszałkiem Senatu [ZDJĘCIA]

Tomasz Grodzki rozpoczął spotkanie od anegdoty. W drodze do Rybnika rozmawiał z pracownicą stacji benzynowej. Kobieta, zauważywszy szczecińską rejestrację samochodu, którym podróżował, stwierdziła, że "Szczecin to czyste miasto". A Rybnik? Staje się czystszy, bo "prezydent nas przymusza, żebyśmy wymieniali te kopciuchy".

Tomasz Grodzki przyjechał do Rybnika. Zobaczcie, kto spotkał się z marszałkiem Senatu [ZDJĘCIA]
Od lewej: poseł Marek Krząkała, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, senator Bogdan Klich, prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Fot. Katarzyna Gudzik.

Marszałek Tomasz Grodzki mówił w Rybniku m.in. o pieniądzach na zieloną transformację, po które Polska nie może sięgnąć, bo "cały czas kłócimy się z Brukselą". Dodał, że opozycja zrobiła wszystko, aby odblokować środki unijne, "nawet wbrew sobie, głosując z ustawą o Sądzie Najwyższym".

Spotkanie zorganizowano 17 marca 2023 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku.

Oprócz Tomasza Grodzkiego, w spotkaniu wzięli udział również senator Bogdan Klich, poseł Marek Krząkała i prezydent Rybnika Piotr Kuczera. W pierwszym rzędzie publiczności zasiedli m.in wiceprezydent Piotr Masłowski, przewodniczący rady miasta Wojciech Kiljańczk oraz radny Łukasz Kłosek.

Spotkanie w Rybniku było częścią akcji Koalicji Obywatelskiej #TuJestPrzyszłość. Gdy w Rybniku gościli marszałek Tomasz Grodzki i senator Bogdan Klich, w Bytomiu z mieszkańcami rozmawiał Donald Tusk, a w Żorach Borys Budka. W Jastrzębiu-Zdroju i Raciborzu spotkania zorganizowali miejscowi posłowie - Krzysztof Gadowski i Gabriela Lenartowicz.

Ludzie

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Piotr Masłowski

Wiceprezydent Rybnika.

Łukasz Kłosek

Radny Miasta Rybnika.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wili 18.03.2023 19:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

po cztery kacze jaja

~Kopertnik (83.4. * .22) 18.03.2023 18:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Po ile dawali do koperty?

~kxx (195.88. * .80) 18.03.2023 15:35
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Gonimy PIS

~amant (46.204. * .50) 18.03.2023 15:30
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

jakby brał koperty to już dawno zrobili by go w Nowaka

~Kopertowski (188.147. * .85) 18.03.2023 14:02
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Ciekawe, czy mieli dla niego jakieś koperty?

~30mln (89.200. * .30) 18.03.2023 11:26
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Tytuł powinien być napisany "Doktor koperta przyjechał do Rybnika "