Ukradli koła z nowych samochodów w salonie. Złodzieje z Rybnika zatrzymani [ZDJĘCIA]

Kryminalni z rybnickiej komendy namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat oraz 21-latkę, podejrzanych o kradzież kół z pięciu nowych osobówek w jednym z salonów samochodowych. Straty oszacowano na kwotę około 60 tysięcy złotych.

Ukradli koła z nowych samochodów w salonie. Złodzieje z Rybnika zatrzymani [ZDJĘCIA]
Straty oszacowano na około 60 tysięcy złotych. / fot. Policja

Z ogrodzonej posesji salonu samochodowego w Rybniku przy ulicy Żorskiej, skradziono 20 kół na aluminiowych felgach z zaparkowanych tam nowych pojazdów. Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 marca. Straty, w tym zniszczenia samochodów spowodowane przez sprawców, oszacowano na kwotę około 60 tysięcy złotych. W wyniku podjętych działań, kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat, a także 21-letnią rybniczankę.

- Jak ustalili śledczy, 21-latek w nocy przeskoczył przez ogrodzenie salonu, po czym wykręcił koła z osobówek. Następnie wspólnie z 24-latkiem i znajomą kobietą, załadowali łup do samochodów i odjechal - przekazuje rzecznik rybnickiej policji, st. asp. Bogusława Kobeszko.

Pracujący nad sprawą śledczy szybko dotarli do sprawców kradzieży i odzyskali większość skradzionych kół. Mieszkańcom Rybnika grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 18.03.2023 07:33

trzeba mieć talent, żeby kraść opony z monitorowanego obiektu, swoją drogą 20 kół do osobówki trudno zapakować na raz także była to większa operacja głupoty ;-)

~Rrt (193.168. * .28) 17.03.2023 20:45

Amatorzy a wystarczyło sprzedać 5 ajfonow na allegro i nie trzeba się przy tym męczyć