Nie żyje żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic

Kolejna tragiczna śmierć związana z wielomilionową aferą w firmie budowlanej. Nie żyje żona właściciela, która popełniła samobójstwo.

Nie żyje żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic
Jak ustaliliśmy, kobieta, która targnęła się na swoje życie, to Wiesława T., żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic. / fot. ilustracyjne policja

7 marca, kwadrans po 9:00, policjanci ujawnili ciało 49-letniej kobiety w jednym z domów w rybnickiej dzielnicy Zebrzydowice. Na miejsce udał się prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza. Nie stwierdzono działania osób trzecich, zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok. Jak ustaliliśmy, kobieta, która targnęła się na swoje życie, to Wiesława T., żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic. W sprawie śmierci 49-latki prowadzone jest postępowanie. Niewykluczone iż zostanie włączone do śledztwa prowadzonego w sprawie firmy Rafała T., który pod koniec minionego roku miał z niej wyprowadzić co najmniej kilka milionów złotych.

Pokrzywdzeni, zarówno podwykonawcy, jak i inwestorzy, którzy zlecili firmie z Jejkowic wykonanie milionowych realizacji, złożyli zawiadomienia dotyczące oszustwa i działania na ich szkodę. Przyjęły je, w podobnym czasie na przełomie roku, Prokuratura Rejonowa w Rybniku i Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Ta druga, w styczniu tego roku, przejęła dokumenty z Rybnika. Rzecznik z Gliwic, prokurator Joanna Smorczewska przekazuje krótko, iż śledczy na razie nie będą udzielać informacji.

Śmierć 49-latki to kolejna tragedia powiązana ze sprawą. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, samobójstwo popełniła 30-letnia księgowa firmy.


Nie odbieraj sobie życia!

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].