Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie żyje żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic

Kolejna tragiczna śmierć związana z wielomilionową aferą w firmie budowlanej. Nie żyje żona właściciela, która popełniła samobójstwo.

Nie żyje żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic
Jak ustaliliśmy, kobieta, która targnęła się na swoje życie, to Wiesława T., żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic. / fot. ilustracyjne policja

7 marca, kwadrans po 9:00, policjanci ujawnili ciało 49-letniej kobiety w jednym z domów w rybnickiej dzielnicy Zebrzydowice. Na miejsce udał się prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza. Nie stwierdzono działania osób trzecich, zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok. Jak ustaliliśmy, kobieta, która targnęła się na swoje życie, to Wiesława T., żona właściciela firmy budowlanej z Jejkowic. W sprawie śmierci 49-latki prowadzone jest postępowanie. Niewykluczone iż zostanie włączone do śledztwa prowadzonego w sprawie firmy Rafała T., który pod koniec minionego roku miał z niej wyprowadzić co najmniej kilka milionów złotych.

Pokrzywdzeni, zarówno podwykonawcy, jak i inwestorzy, którzy zlecili firmie z Jejkowic wykonanie milionowych realizacji, złożyli zawiadomienia dotyczące oszustwa i działania na ich szkodę. Przyjęły je, w podobnym czasie na przełomie roku, Prokuratura Rejonowa w Rybniku i Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Ta druga, w styczniu tego roku, przejęła dokumenty z Rybnika. Rzecznik z Gliwic, prokurator Joanna Smorczewska przekazuje krótko, iż śledczy na razie nie będą udzielać informacji.

Śmierć 49-latki to kolejna tragedia powiązana ze sprawą. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, samobójstwo popełniła 30-letnia księgowa firmy.


Nie odbieraj sobie życia!

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].