Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłosiła napad licząc na podwózkę do żorskiej noclegowni

Poprosiła przechodzącą kobietę o wezwanie policji. Twierdziła, że właśnie została napadnięta. Rzeczywisty powód zgłoszenia nie miał z tym jednak nic wspólnego.

Zgłosiła napad licząc na podwózkę do żorskiej noclegowni
Kobieta została pouczona przez funkcjonariuszy / fot. Policja

Do przechodzącej osiedlem kobiety podeszła nieznajoma, która oświadczyła, że została przed chwilą napadnięta i poprosiła o wezwanie policji. Wszystko działo się w minioną niedzielę (12.03.) około 20:00 na ulicy Bankowej z Żorach. Na miejscu niezwłocznie pojawił się patrol.

- Okazało się, iż sytuacja to wytwór wyłącznie twórczej wyobraźni. Kobiecie nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Zgłaszająca 40-latka chwilę wcześniej spożywała alkohol i liczyła zwyczajnie na "podwózkę" radiowozem do noclegowni - przekazuje rzecznik żorskiej jednostki asp. Marcin Leśniak.

Policjanci pouczyli kobietę i przypomnieli, że osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają policję, popełniają wykroczenie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń, za co grozi wysoka kara.

Art. 66. Wywołanie fałszywego alarmu

§ 1. Kto: 1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,

2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].