Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar sam się ugasił, zginęły dwa kanarki. Nietypowa akcja w Rybniku

Mieszkańcy domu ewakuowali się jeszcze przed przybyciem strażaków. W budynku doszło do zadymienia na skutek pożaru... który sam się ugasił. Szczegóły zdarzenia przybliża rzecznik rybnickiej PSP, mł. asp. Wojciech Kasperzec.

Pożar sam się ugasił, zginęły dwa kanarki. Nietypowa akcja w Rybniku
Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i dokonali pomiarów detektorami wielogazowymi / fot. ilustracyjne

24 minuty po północy do rybnickich strażaków wpłynęło zawiadomienie o zadymieniu w jednym z domów przy ulicy Średniej. Na miejsce zadysponowano w sumie cztery zastępy, w tym OSP.

- Po rozpoznaniu okazało się, iż zapaliła się klatka z ptakami, którą pozostawiono w piwnicy przy rozgrzanej kuchence gazowej. Wskutek oddziaływania cieplnego przepaliła się również rurka instalacji wodnej. W efekcie woda, która się z niej wylała, ugasiła pożar - relacjonuje mł. asp. Wojciech Kasperzec.

W pożarze zginęły dwa kanarki. Straty oszacowano na dwa tysiące złotych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].