Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Muzeum w Raciborzu otrzyma 12 tys. euro na projekt nowej wystawy

Raciborskie Muzeum i Opawska Organizacja Kulturalna łączą siły. To pierwszy krok do aranżacji wystawy, która będzie opowiadać o dziejach miasta.

Muzeum w Raciborzu otrzyma 12 tys. euro na projekt nowej wystawy
Choć Muzeum w Raciborzu ma bardzo bogate zbiory, nie ma w nim spójnej wystawy prezentującej dzieje miasta. Na zdjęciu dyrektor raciborskiego muzeum Romuald Turakiewicz.

- Projekt będzie obejmował przygotowanie dokumentacji niezbędnej do powstania nowej, stałej wystawy historycznej opowiadającej historię Raciborza. Dokumentacja (obejmująca koncepcję wystawy, program prac konserwatorskich oraz projekt budowlany) zostanie wykorzystana do tzw. "dużego" projektu inwestycyjnego, którego efektem będzie rzeczywiste powstanie wystawy a do którego już się powoli szykujemy - informuje Muzeum w Raciborzu.

Muzeum w Raciborzu otrzyma na opracowanie dokumentacji projektowej 12,5 tys. euro. Pieniądze będą pochodzić z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].