Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Już niedługo II Memoriał im. Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka w Wodzisławiu Śl. [ZAPOWIEDŹ]

25 marca odbędzie się pieszy rajd na terenie Wodzisławia Śl. poświęcony pamięci Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka. - Chcemy oddać im hołd - mówi inicjator przedsięwzięcia Roberta Furtak z Połomi.

Już niedługo II Memoriał im. Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka w Wodzisławiu Śl. [ZAPOWIEDŹ]
Kadr z zeszłorocznej edycji Memoriału im. Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka. (fot. Justyna Koniszewska)

Wzorem ubiegłego roku także i w tym odbędzie się Memoriał im. Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka w Wodzisławiu Śl. Już 25 marca odbędzie się druga edycja tego przedsięwzięcia.

- Wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu, serdecznie zapraszamy. Spotykamy się przy kościele pw. Marii Magdaleny w Radlinie II - zapowiada Robert Furtak. Piechurzy m.in.: odwiedzą groby obu liderów oraz odwiedzą Okręgową Stację Ratownictwa Górniczego w Wodzisławiu Śl. W wydarzeniu ma wziąć udział m.in. wdowa po Jurku Gawliczku.

Plan przedsięwzięcia:

  • 9.00 – spotkanie przy kościele pw. Marii Magdaleny w Radlinie II
  • 9.05 – odwiedziny grobu Jana Stolarza
  • 10.00 – wizyta w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Wodzisławiu Śl. i wspomnienie Jerzego Gawliczka. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Bulenda - kierownik OSRG w Wodzisławiu Śl.
  • 10.45 – przejście „starą drogą”, którą podążali ewakuowani więźniowie KL Auschwitz, na trasie do dworca kolejowego w Wodzisławiu Śl.
  • 11.15 – odwiedziny grobu Jerzego Gawliczka
  • 11.30 – zakończenie II Memoriału Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka

Przypomnijmy, że w 2021 r. po ciężkiej chorobie zmarł Jan Stolarz. Był pomysłodawcą i głównym komandorem "Marszu Pamięci" na trasie z Oświęcimia do Wodzisławia Śl., który był organizowany ku czci ofiar ewakuacji KL Auschwitz w styczniu 1945 r. Tego samego roku zmarł także Jerzy Gawliczek, uczestnik Marszu Pamięci i twórca regulaminu odznaki turystycznej „Szlakiem ewakuacji więźniów KL Auschwitz”. - W grupie piechurów pojawił się pomysł, aby zorganizować Memoriał obu liderów w formie rajdu pieszego po Wodzisławiu Śl. i okolicy - mówi Robert Furtak, mieszkaniec Połomi, wierny uczestnik rajdów pamięci i propagator lokalnej historii. I tak też się stało. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 26 marca zeszłego roku. Relacjonowaliśmy to wydarzenie w artykule pn. "Aby pamięć o nich nie zginęła". Pierwszy Memoriał im. Jana Stolarza i Jerzego Gawliczka za nami.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].