Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tkalnia zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Korona Europy. 46 szczytów w 47 państwach w 38 miesięcy

Już 21 marca odbędzie się spotkanie z młodym podróżnikiem, wędrowcem i miłośnikiem gór - Szymonem Warszem.

Tkalnia zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Korona Europy. 46 szczytów w 47 państwach w 38 miesięcy

Urodziłem się 16 września 2004r. Pochodzę z Raciborza. Moją pasją jest wspinaczka górska. W 2008r. mój tata zabrał mnie na pierwszą wycieczkę w góry. Wybrał Czantorię w Beskidzie Śląskim. Wjechaliśmy na Małą Czantorię wyciągiem. Następnie ja swoimi małymi stópkami wędrowałem razem z tatą trzymając go za rękę w kierunki Wielkiej Czantorii. Tata wspomina ten dzień z wielką radością i nigdy by nie przypuszczał, żewędrowanie p o górach stanie się moją PASJĄ na całe życie. Teraz mam 17 lat i wiem, w którym kierunku podążam. Wyznaczyłem sobie cel do moich 18-stych urodzin, którym jest zdobycie Korony Europy. Począwszy od sierpnia 2019r. w ciągu następnych 38 miesięcy staniemy na każdym z najwyższych wierzchołków wszystkich państw Europy. W jej skład wchodzi 46 szczytów w 47 państwach naszego kontynentu. Cel ten chcę zrealizować z moim tatą, który zawsze mi towarzyszy i który wspiera mnie w trudnych sytuacjach z jakimi przyszło nam zmierzyć w dotychczasowych podróżach. Tworzymy zgrany team i wspólnie realizujemy wybrane przez nas zadania.

Dlaczego właśnie Korona Europy?

W maju 2019 roku po nieudanej próbie wyjazdu w Alpy na majówkę narodził mi się w głowie pomysł zdobycia Korony Europy. Gdy powiedziałem o tym mojemu tacie to powiedział, że upadłem na głowę. Na szczęście długo nie trzeba było go przekonywać. Po niedługim czasie sam podłapał temat i zaczęły się poważne rozmowy dotyczące naszych planów. Wakacje 2019 rokuspędziłem bardzo pracowicie. Zaplanowałem każdy z 23 etapów podczas całego projektu. W końcu nadeszła chwila i inauguracja naszego 3-letniego wyzwania - Korona Europy dla miasta Racibórz. Podczas pierwszej wyprawy weszliśmy na 3 szczyty do projektu - dach Austrii - Grossglockner 3798 m.n.p.m. , dach Europy i Francji - Mont Blanc 4810 m.n.p.m. oraz dach Włoch - Mont Blanc di Courmayeur 4748 m.n.p.m. Na Mont Blanc stanąłem jako jeden z najmłodszych Polaków na tym szczycie. Podczas dotychczasowych wędrówek przyszło nam się zmierzyć z różnymi warunkami pogodowymi. Począwszy od srogich mrozów (-25 °C), poprzez gradobicie i burze oraz silne wiatry (ok. 120 km/h), a skończywszy na pięknej i słonecznej pogodzie. Teraz przed nami kolejne wyzwania i zachęcamy do podróżowania z nami.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, ul. Wojska Polskiego 14, o godzinie 18:00

Tkalnia zaprasza również do śledzenia profilu na FB: www.facebook.com/TkalniaKietrz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].