Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śmigłowiec LPR lądował przy szpitalu w Rydułtowach

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została wezwana do Rydułtów w środę przed 17:00. Pilnej pomocy medycznej potrzebowała około 4-letnia dziewczynka.

Śmigłowiec LPR lądował przy szpitalu w Rydułtowach
Śmigłowiec LPR lądował przy szpitalu w Rydułtowach po tym jak medycy zdecydowali, że konieczny jest transport dziecka do szpitala w Katowicach-Ligocie. / fot. Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika Tomka

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w Rydułtowach. Wezwano go ze względu na stan zdrowia około 4-letniej dziewczynki, z którą do szpitala zgłosił się ojciec. Dziecko miało się źle poczuć. Początkowo planowano transport karetką na oddział pediatryczny rybnickiego szpitala, jednak zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o wezwaniu śmigłowca, który około 18:00 zabrał pacjentkę do szpitala w Katowicach-Ligocie. Lądowisko dla LPR, na terenie szpitala w Rydułtowach, zabezpieczali strażacy.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jajco (87.207. * .160) 16.03.2023 20:12

Za ten szpital juz dawno ktos mial beknac,szpital rozkradziony,teraz po rem9ncie za unijna kase i przygotowany do przekazania swoim,

~Bombony (91.192. * .113) 15.03.2023 19:43

Zrobic szpital z pierwszego zdarzenia na lądowisko dla helikopterów LPR'u też jest miejsce, ale nie nie da się, nie idzie

~@Mieszkaniec123 (31.0. * .138) 15.03.2023 19:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zabezpieczaliś Strażacy z JRG 2 w Rydułtowach a nie wodzisławscy strażacy.