Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiosenne przebudzenie na Skalnej w Rydułtowach [ZDJĘCIA]

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach świętowali wiosenne przebudzenie, podczas którego odbył się specjalny pokaz mody. 

Wiosenne przebudzenie na Skalnej w Rydułtowach [ZDJĘCIA]
1. Oliwia Wydra, 2.Anastasiia Okhrumenko i Daria Kryvoszyja, 3. Roksana Danielczyk, Marta Parma, Zofia Twardzik i Mirela Szymczak, 4. Dawid Utrata. Foto. Fryderyk Kamczyk

Rydułtowska placówka w ciekawy sposób świętowała dzień kobiet połączony z wiosennym przebudzeniem. W ramach imprezy uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie stroje, wykonane z materiałów, które znaleźli w domach. Całość oceniała komisja.

Wspólne wiosenne świętowanie 

- Wiosna już coraz bliżej, a jeśli jeszcze połączy się to z Dniem Kobiet to pora na wiosenne przebudzenie. Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach świętowali ten dzień promując zdrowy tryb życia, dlatego przygotowali świeże soki, smoothie i ciasta marchewkowe Mogli skorzystać z porad dietetyczki, fryzjerek, kosmetyczek. Odbył się  pokaz mody, podczas którego uczniowie prezentowali stroje przygotowane z materiałów i ubrań, które znaleźli w swoich domach  Organizatorami pokazu były uczennice z klasy technik stylista, które zachęciły do pokazania zawartości swoich szaf także kolegów i koleżanki z liceum. Ta inicjatywa pozwoliła ponownie zaakcentować funkcjonowanie w szkole klasy technik stylista oraz pokazać potencjalnym kandydatom do klas technikum i liceum, że w ZSLiT w Rydułtowach w ciekawy sposób łączy się   naukę z kreatywnym spędzaniem czasu i integracją - mówi dyrektor Mirela Szymczak.

Niecodzienny pokaz mody

Przygotowany przez uczniów pokaz mody był bardzo ciekawy i cieszył się zainteresowaniem. Młode osoby włożyły dużo pracy w przygotowanie strojów. Wykorzystano wiele elementów, które należało pozyskać. 

- Kolejny raz uczniowie udowodnili, że lubią brać udział w pokazach mody. Sami przygowali stylizacje. Wykorzystanie worków na śmieci czy starych gazet w tak artystyczny sposób wymagało naprawdę dużo pracy. Jestem z nich dumna i mam nadzieję, że to dopiero początek naszej wielkiej przygody z modą - mówi Zofia Pomiotło, prowadząca w szkole zajęcia krawieckie.

Komisja oceniała kreatywność uczniów

Komisja oceniająca prace składała się również z absolwentów Liceum "na Skalnej". Obecna była między innymi Kornelia Newy - członek zarządu powiatu, która opowiedziała uczniom, jak szkoła i nauczanie wyglądało w czasach kiedy była uczennicą.

- Wszyscy wtedy baliśmy się dyrektora, który pilnował aby się nie spóźniać. Dyrektor miał trzcinkę - mówiła Kornelia Newy.

- Konkurs wygrał strój zaprezentowany przez Dawida Utratę, przygotowany we współpracy z Natalią Siwiarską. Wszystkich zachwyciła też kreacja Oliwii Wydry i Małgorzaty Smiatek - piękna sukienka wykonana z worków foliowych. Jury doceniło wszystkie osoby biorące udział w pokazie i przyznało im nagrodę - informuje dyrektor Szymczak. 

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, ich pomysłowości i wsparciu.

- To wiosenne świętowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia właścicielki i pracownicy Salonu Fryzjerskiego ,,Mabella” w Pszowie  oraz pracowników i uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu i Rybniku - dodaje dyrektor Szymczak.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].