Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poznaj działanie mailingu reklamowego

Mailing reklamowy jest jednym ze sposobów bezpośredniego marketingu, polegającym na stworzeniu specjalnej wiadomości e-mailowej. W skład takiej wiadomości powinny wchodzić odpowiednio dobrany tekst oraz grafika, a także linki prowadzące do powiązanych stron internetowych. Za pomocą mailingu reklamowego można przekazać swoim klientom informacje o swojej ofercie.

Poznaj działanie mailingu reklamowego

Jak sprawić, żeby mailing reklamowy był skuteczny?

Aby mailing reklamowy był skuteczny, należy zadbać o to, aby był on interesujący i zachęcał odbiorców do otwarcia i przeczytania zawartości wiadomości. Warto pamiętać, że e-maile mogą trafić do folderu SPAM lub zostać usunięte bez otwierania, jeśli ich zawartość jest mało atrakcyjna lub nieprzydatna. Powodem tego może być nieodpowiedni dobór kolorów, ale również treść samej wiadomości. Warto także zwrócić uwagę na częstotliwość wysyłania maili - nie powinno się ich wysyłać zbyt często, zwłaszcza w krótkich odstępach czasu.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na graficzną stronę mailingu?

Większość odbiorców zwraca uwagę na elementy graficzne reklamy przed przeczytaniem tekstu, dlatego istotne jest, aby design był prosty i jednocześnie przyciągający uwagę. W mailingach reklamowych treści nie powinny być zbyt długie, aby odbiorcy nie tracili zainteresowania. Dobrze zaprojektowana strona graficzna zdecydowanie zwiększa szansę na konwersję. Ma również bardzo duży wpływ na uzyskanie wysokiego CTR wiadomości.

Jaka jest różnica między standardowym mailingiem a newsletterem?

Należy pamiętać, że newsletter to rodzaj mailingowej kampanii, która jest wysyłana cyklicznie, na przykład co tydzień lub miesiąc. Podobnie jak w przypadku mailingu reklamowego, wymagane jest uzyskanie zgody odbiorcy na otrzymywanie treści handlowych.

Jakie są mocne strony mailingu reklamowego?

Mailing reklamowy to skuteczny sposób dotarcia do potencjalnych klientów, ponieważ pozwala na precyzyjne targetowanie odbiorców. Jest to też stosunkowo niedroga forma reklamy, która nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani oprogramowania. Dodatkową zaletą jest możliwość automatyzacji procesu, co oznacza, że mailingi mogą być wysyłane bez Twojego udziału. Warto jednak pamiętać, że wiele firm korzysta z tego rodzaju reklamy, dlatego konkurencja może być wysoka. Niemniej jednak, mailing reklamowy ma potwierdzone skutki i jest w stanie sprzedawać usługi oraz produkty.

Na co warto zwrócić uwagę projektując mailing reklamowy?

Kampanie email marketingowe są skutecznym narzędziem promocji, ale warto pamiętać, żeby unikać kilku błędów. Po pierwsze, należy unika przesadnej ilości treści, której odbiorcy nie będą mieli czasu przeczytać. Po drugie, ważna jest  jakość grafiki - nie powinna ona być zbyt zatłoczona i trudna do odczytania. Po trzecie, nie powinno wysyłać się za dużo maili w krótkim odstępie czasu, aby nie zniechęcić odbiorców. Ważne jest również uzyskanie zgody na wysyłanie newslettera i udostępnienie opcji wypisania się z listy mailingowej.

Materiał zewnętrzny