Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak zabezpieczyć się finansowo pracując z freelancerami?

Jak bezpiecznie współpracować z freelancerami? Współpraca ze zdalnymi specjalistami niesie za sobą wiele korzyści(oszczędność czasu, niski koszt operacyjny). Oddelegowanie pewnych zadań w Twojej firmie, to rozwiązanie, które pozwala na oszczędności. Zanim się na to zdecydujesz, powinieneś się zapoznać z dostępnymi formami finansowego zabezpieczenia współpracy z freelancerami. Jest to dla Ciebie wiedza niezbędna. Pozwoli Ci to się uchronić przed nieuczciwym zdalnym specjalistą.

Jak zabezpieczyć się finansowo pracując z freelancerami?

Jak bezpiecznie współpracować z freelancerami?

Współpraca ze zdalnymi specjalistami niesie za sobą wiele korzyści(oszczędność czasu, niski koszt operacyjny). Oddelegowanie pewnych zadań w Twojej firmie, to rozwiązanie, które pozwala na oszczędności. Zanim się na to zdecydujesz, powinieneś się zapoznać z dostępnymi formami finansowego zabezpieczenia współpracy z freelancerami. Jest to dla Ciebie wiedza niezbędna. Pozwoli Ci to się uchronić przed nieuczciwym zdalnym specjalistą.

Korzyści z wyboru freelancera

Istnieje kilka zalet takiego rozwiązania. Po pierwsze – optymalizacja kosztów i duża oszczędność czasu. Zlecenie to stworzenie identyfikacji wizualnej Twojej firmy ( między innymi logotyp, typografia, znaki graficzne). Na Freelancehunt szybko znajdziesz wykonawcę.NIe musisz płacić za jego szkolenie (inaczej niż w przypadku pracownika wewnętrznego). Posiada on bowiem wszystkie niezbędne kwalifikacje. Od razu po ustaleniu warunków współpracy rozpoczyna on wykonanie zlecenia.

Po drugie – masz dowolność dotyczącą umowy i formy rozliczenia. Nie każdy freelancer prowadzi działalność gospodarczą, ale nie jest to problemem. Możesz z nim podpisać umowę o pracę, dzieło lub zlecenie. Freelancerzy mogą również wystawiać faktury VAT(przede wszystkim dzięki pomocy platform, które łączą zleceniodawców i zleceniobiorców).  Warto zaznaczyć,że korzystając z portali dla zdalnych pracowników nie musisz z nim podpisywać umowy. Robi to za Ciebie taki portal taka giełda. To jedna z najczęściej przywoływanych zalet przez osoby korzystające z usług zdalnych specjalistów.

Ostatnią korzyścią z zatrudnienia freelancera jest to, że możesz wybierać pośród pracowników o bardzo konkretnych umiejętnościach.Takich, które są konieczne do wykonania Twojego zlecenia. To na przykład freelancer - tłumacz języka hebrajskiego lub specjalistę od montażu i edycji wideo.

Współpraca z freelancerem i kwestie finansowe

Jest ona podzielona na kilka etapów. Współpraca z freelancerem przebiega  w następujący sposób.

  1. Już na etapie wyboru specjalisty, możesz zadbać o bezpieczeństwo finansowe. Gwarancje ochrony pieniędzy przeznaczonych na wykonanie zlecenia dają Ci portale dla freelancerów. W przeciwieństwie do zatrudnienia zdalnego specjalisty na portalach z ogłoszeniami.W tym pierwszym przypadku w jednym miejscu masz zgromadzonych zdalnych specjalistów z wielu branży. Przy pomocy kilku kliknięć zatrudnisz odpowiednią osobę. Portal pozwala wybrać w sposób bezpieczny dostosowanego do Twoich potrzeb freelancera. Przede wszystkim dlatego, że pozwalają Ci na rzetelną ocenę zdalnego specjalisty zanim rozpoczniesz z nim współpracę. Poprzez instrumenty, które umożliwiają ocenę i wystawienie referencji Na ich podstawie dowiesz się jak wygląda współpraca z konkretnym specjalistą. W jednym miejscu opisane są umiejętności i portfolio.To z kolei pozwala szybko znaleźć idealnego freelancera dla Twojego zlecenia.
  1. Wykonanie zlecenia. Ten etap współpracy jest zależny od Twojego projektu. Czas wykonania, podział na mniejszej elementy, które mają być dostarczane w regularny sposób, kontakt w czasie zlecenia – to wszystko powinieneś ustalić z freelancerem, zanim rozpoczniecie współpracę. To pozwala w dużym stopniu uniknąć nieporozumień w czasie współpracy. Na przykład dotyczących opłat za poszczególne kroki zlecenia. Po drugie - przyspiesza wykonanie usługi.
  1. Finalizacja. Ostatni etap. Freelancer dostarcza Ci produkt. Zanim go zaakceptujesz musisz go sprawdzić. To proces w którym konfrontujesz wymogi jakie przedstawiłeś w zleceniu z dostarczonym Ci produktem. Czy zostały uwzględnione? Czy produkt działa w prawidłowy sposób? Czy został dobrze wykonany? Te pytania są podstawowe przy sprawdzaniu produktu dostarczonego przez freelancera. Po tym kroku pieniądze, jakie wpłaciłeś wcześniej na portal z której usług korzystasz, zostają przekazane  zdalnemu specjaliście za wykonanie zlecenia. Ewentualna dalsza współpraca jest uzależniona od indywidualnych potrzeb Twojego projektu. Na przykład Twoja aplikacja mobilna potrzebuje aktualizacji, promocji i nowych funkcjonalności.

Najlepsze portale dla freelancerów posiadają rozwiązania i instrumenty (ochrona finansowa, system ocen, weryfikacja zdalnych specjalistów), które nie tylko usprawniają kontakt na linii zleceniodawca i zleceniobiorca, ale także zabezpieczają obie strony, również pod względem finansowym. Dają Ci pewność realizacji Twojego zlecenia. 

Jak Freelancehunt chroni Twoje pieniądze?

Nasze bogate – ponad 17 lat na rynku – doświadczenie pozwoliło stworzyć innowacyjne rozwiązanie, które w pełni chroni Ciebie i Twoje pieniądze. To serwis Sejf. Po opublikowaniu zlecenia, wyborze zdalnego specjalisty i ustaleniu wszystkich szczegółów,  wpłacasz na niego kwotę przeznaczoną na wykonanie zlecenia. Od tego momentu pieniądze są w bezpiecznym miejscu. Wypłacone zostaną freelancerowi dopiero w momencie, gdy przekaże Ci gotowy projekt.Ty się z nim zapoznasz i zaakceptujesz.

Jak działa Sejf:

  • publikujesz projekt swojego zlecenia (bezpłatnie),
  • pojawiają się propozycje wykonania od freelancerów,
  • wybierasz wykonawcę,
  • ustalasz warunki współpracy,
  • wpłacasz na serwis określoną kwotę (pieniądze pozostaną na nim do końca zlecenia) ,
  • zdalny specjalista wykonuje pracę
  • Przyjmujesz projekt, zamykasz go, a freelancer dostaje pieniądze za jego wykonanie.

Ale to nie wszystko. Sejf nie jest tylko miejscem, gdzie przechowywane są pieniądze. Ma on również swój udział w procesie arbitrażu. Kolejnym naszym rozwiązaniu, który chroni Twoje finanse.
Jak działa arbitraż na Freelancehunt?

Zdarzają się sytuacje w których w trakcie wykonywania zlecenia pojawiają się kwestie sporne nie kończy się w sposób pozytywny. Freelancehunt pozwala wykorzystać funkcję arbitrażu. W takiej sytuacji pieniądze jakie przeznaczyłeś na wykonanie zlecenia, zostają zabezpieczone. Nie zostaną one przekazane do freelancera. Pozostaną w Sejfie podczas przeprowadzenia audytu i przedstawieniu decyzji po nim.

Cały proces przebiega w oparciu o obszar roboczy zlecenia. To w nim między innymi wymieniasz wiadomości dotyczące projektu (na przykład terminu poszczególnych prac, również wykonanych już zadań).Dzięki temu wszystko jest przejrzyste. Gwarantuje to możliwość dokładnego sprawdzenia zgłoszenia. Komisja arbitrażowa zajmuje się przebiegiem współpracy przy zleceniu. Na tej podstawie podejmuje decyzję. W przypadku, gdy wygrasz arbitraż, zostaną Ci zwrócone pieniądze przeznaczone na całe zlecenie lub jego część (jeśli podzieliłeś wykonanie projektu na etapy).

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie portale dla freelancerów posiadają systemy wystawiania referencji zdalnym specjalistom. Lub nie są one rozbudowane, a przez to proces weryfikacji zdalnego specjalisty jest niepełny. Warto więc korzystać z najlepszych portali dla zdalnych specjalistów.Materiał zewnętrzny