Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

11-letnia dziewczynka potrącona na pasach w Rybniku [ZDJĘCIA]

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (2.03.) na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. 54-letnia kierująca peugeotem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 11-letnią mieszkankę powiatu rybnickiego, która z obrażeniami trafiła do szpitala.

11-letnia dziewczynka potrącona na pasach w Rybniku [ZDJĘCIA]
Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu podróży - podkreśla oficer prasowa rybnickiej policji / fot. Policja

54-letnia kierująca nie zachowała ostrożności i potrąciła przechodzącą przez przejście 11-latkę. Dziewczynka trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło w czwartek (2.03.) około 7:00 w Rybniku na ul. Mikołowskiej.

fot. Policja

- Kierująca peugeotem, jadąc w kierunku Czerwionki-Leszczyn, potrąciła przechodzącą ze strony lewej na prawą 11-latkę - przekazuje st. asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji, apelując do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Funkcjonariusze przypominają również, by zwracać uwagę na warunki pogodowe.Poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Należy zadbać także o dokładne odszronienie szyb.

fot. Policja

- Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu podróży - podkreśla oficer prasowa.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 02.03.2023 19:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~debile_są_wsród_nas (5.184. * .187) przepisy działają w dwie strony

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 02.03.2023 17:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy dziecko nie wtargnęło na przejście? (dodatkowo jechał pod słońce - i miał ograniczoną widoczność)

~debile_są_wsród_nas (5.184. * .187) 02.03.2023 15:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

kretyni zrobili kretyńskie przepisy
inni kretyni piszą kretyńskie komentarze
o tych kretyńskich przepisach
a do tego dochodzą kretyni którzy tych kretyńskich przepisów nie przestrzegają
i koło się zamyka
a wystarczy przestrzegać przepisów ruchu drogowego
i się skończy
jeden kretyn wymyślił coś
drugi kretyn nie stosował się do tego
a trzeci kretyn jeszcze napisało o tym komentarz !
a wystarczy przestrzegać przepisów
i ten kretynizm co tu jedni sugerują
się po prostu skończy

zxc 02.03.2023 13:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

kretyni zrobili kretyńskie przepisy... i tylko ludzi żal.