Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

17-latek potrącony na przejściu w Rybniku. 68-latce zatrzymano prawo jazdy

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek (24.02.) na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. 68-letnia kierująca toyotą, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 17-letniego mieszkańca Rybnika, który z obrażeniami trafił do szpitala.

17-latek potrącony na przejściu w Rybniku. 68-latce zatrzymano prawo jazdy
Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych czy rowerzystów, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans - przypomina policja / fot. policja

Do zdarzenia doszło około 8:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Zebrzydowickiej. Kierująca toyotą 68-latka nie zachowała ostrożności i potrąciła przechodzącego przez pasy 17-latka. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów, mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

fot. Policja

fot. Policja

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ekofanatyczka (3.111. * .110) 27.02.2023 09:29

"Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych"
Kiedy w końcu policja przestanie przypominać a zacznie wyłapywać tych którzy jeżdżą z nadmierną prędkością w mieście. To nie są jakieś odosobnione przypadki, tak jeździ 99% kierowców

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .25) 27.02.2023 01:12

Czy nastolatek nie wtargnął na przejście przed maską ? A może gapił się w smartfon? Kolejne ofiary durnych przepisów...
Pieszym trzeba natychmiast zmienić przepisy - dla ICH bezpieczeństwa. Są jak sarny - auto 300m, 100m od przejścia - stoją, auto 2m - włażą bez rozejrzenia. Wprowadzić BEZWZGLĘDNY NAKAZ ZATRZYMANIA się przed prześciem ORAZ NAKAZ ROZEJRZENIA (złamanie nakazów - PO 500 zł mandatu). Za przejście na czerwonym - OD 1500 zł mandatu, a w przypadku zdarzenia - pełne odszkodowanie dla KIEROWCY(ÓW) za uszkodzenia auta (lampa, szyba, maska, błotnik) - a nie że wina kierowcy (jak kierowca ma być winny jak miał zielone a pieszy czerwone???). Komórka w ręce - 250 zł mandatu - idzie sprawdzić aktywność w telefonie (fejsbuk, tiktok, mesendżer, gry, rozmowy - w przypadku aktywności mandat dla pieszego MINIMUM 500 zł). Odblaski (kamizelki, lampki) - poza miastem całodobowo, a w mieście - po zmroku lub przy gorszej widoczności - brak to 250 zł mandatu (w ostateczności pouczenie). Rowerzyści nie są lepsi... Bo to co jest teraz to woła o pomstę - pieszy włazi na czerwonym - dostaje pouczenie, a kierowca nie dość, że ma uszkodzone auto to jeszcze traci prawko...