Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wójt Utracki stracił krawat, odcięły go kobiety [ZDJĘCIA]

Tłusty Czwartek to nie tylko pączki. Przekonują o tym gospodynie z gminy Krzyżanowice, gdzie od lat w Centrum Kultury w Tworkowie organizują Babski Comber. Uczestniczą w nim panie z kół gospodyń wiejskich.

Wójt Utracki stracił krawat, odcięły go kobiety [ZDJĘCIA]
Wójt Grzegorz Utracki musiał pożegnać się ze swoim krawatem (fot. UG Krzyżanowice)

Wydarzenie powróciło po pandemicznej przerwie, odbyło się 16 lutego. - Podczas zabawy mężczyzny raczej się nie uświadczy, a ewentualny intruz musi pożegnać się ze swoim symbolem władzy, czyli krawatem - przypominają w miejscowym urzędzie. Na zaproszenie gospodyń przybył wójt Grzegorz Utracki, jako że spotkanie odbywało się w Tłusty Czwartek, zjadł pączka, ale musiał pożegnać się z krawatem.

W tym roku motywem przewodnim babskiego spotkania były bawarskie klimaty (fot. UG Krzyżanowice)

- Przedstawicielki, spośród dziesięciu kół gospodyń wiejskich, z wielkim namaszczeniem, odcięły po kawałku z krawata od wójta. Następnie, po ceremonii przejęcia władzy, każde koło musiało się zaprezentować przed widownią – śpiewem, tańcem, wierszami i śmiesznymi występami - czytamy w urzędniczej relacji, w której przypomniano, że ostatnie dni karnawału, przed czterdziestodniowym postem, należy spędzić wesoło, tak więc i w Tworkowie poza degustacją pączków były też różne konkursy, zabawy i wspólne śpiewy, które trwały do późnych godzin.

Był to już jedenasty z kolei „Tłusty Czwartek” w tworkowskim centrum kultury zorganizowany przez Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki wspólnie z kołami gospodyń wiejskich gminy Krzyżanowice (fot. UG Krzyżanowice)

źródło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)

Ludzie

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].