Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drony w Rybniku-Orzepowicach. Będą latać nad kominami

W najbliższych dniach, w ramach projektu LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit", nad rybnickimi Orzepowicami pojawi się dron prowadzący pomiary względnej emisji pyłów z indywidualnych urządzeń grzewczych.

Drony w Rybniku-Orzepowicach. Będą latać nad kominami
Drony zmierzą emisję pyłów (zdjęcie poglądowe, źródło: Freepik)

- Latająca platforma pomiarowa, czyli dron wyposażony w mierniki stężeń pyłu może się pojawiać nad terenem dzielnicy, między godz. 10.00 a 17.00 - podaje Urząd Miasta w Rybniku.

Badania prowadzić będzie Instytut Technologii Paliw i Energii w Zabrzu, a ich zadaniem jest ocena skuteczności realizacji zapisów śląskiej uchwały antysmogowej.

W urzędzie podkreślają: „pomiary stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu będą wykonywane w bezpośrednim sąsiedztwie kominów wybranych domów jednorodzinnych, jednak celem pomiarów nie jest indywidualna kontrola poszczególnych źródeł emisji, nie będzie to zatem skutkowało jakimikolwiek konsekwencjami dla właścicieli badanych urządzeń grzewczych”.

źródło zdjęcia: Freepik

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pocahontas (188.137. * .27) 15.02.2023 21:34

yyyyy, no to jak już uprzedziliście potencjalnych smrodów to szkoda czasu na latanie.
Byle odhaczone, że coś się robiło w kierunku czystej emisji a tak naprawdę ostrzega się tych co smrodzą, bzdura.

~LewoŚwiat (193.200. * .16) 15.02.2023 07:41

Nareszcie jakieś pomiary o charakterze badawczym, a nie młocka do sekciarskiej nagonki.

~Glupota (188.147. * .103) 14.02.2023 14:29

Napiszcie jeszcze na jakiej ulicy którego dnia żeby czasem plastiku nie palił