Z rozmachem do Pietrowic Wielkich powróciła Gala Przedsiębiorczości. Dla zgromadzonych wystąpił Andrzej Grabowski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kiedy w 2020 roku w Pietrowicach Wielkich organizowano 15. Galę Przedsiębiorczości nikt nie przypuszczał, że na kolejną – 16. edycję będzie należało zaczekać kilka lat. Wydarzenie wstrzymała pandemia koronawirusa, ale powróciło z wielkim rozmachem. Kogo wyróżniono?

Z rozmachem do Pietrowic Wielkich powróciła Gala Przedsiębiorczości. Dla zgromadzonych wystąpił Andrzej Grabowski [ZDJĘCIA, WIDEO]
Gala Przedsiębiorczości odbyła się po pandemicznej przerwie

Hala Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich znów zamieniła się w salę bankietową, gdzie 11 lutego zorganizowano galę, którą poprowadzili: Sylwia Mróz i Piotr Bajak. Najważniejsi tego dnia byli nagrodzeni. W tym roku „oscary gospodarcze” przyznano dziewięciu podmiotom. Ponadto podpisano memorandum o polsko-czeskiej współpracy gospodarczej na pograniczu.

- Spotykamy się po pandemii, mam nadzieję, że nasze życie gospodarcze, społeczne, kulturalne wróciło do normalności - mówił wójt Andrzej Wawrzynek. Już na wstępie gratulował wyróżnionym za trud i rozwój, za swój biznes i sposób życia. O podpisanym memorandum mówił, że dokument ma pozwolić przedsiębiorcom na jeszcze lepszy rozwój.

Kogo wyróżniono?

  • Kategoria Nowy Inwestor: Ekozub (spółka prowadzi działalność w branży energetycznej oraz wielu gałęziach przemysłu), a także Elikor (spółka ukierunkowana na sprzedaż materiału siewnego, nawozów dolistnych, mieszanek traw, produkcję materiału siewnego pszenic ozimych i jarych oraz doradztwo rolnicze).
  • Kategoria Prężne Gospodarstwo – Adrian i Gabriela Janikowie (zajmują się produkcją roślinną).
  • Kategoria Solidny produkt/usługa – Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „Pro-Ekol” Hubert Wilczek (zajmuje się m.in. instalacjami elektrycznymi i usługami wodno-kanalizacyjnymi), a także Tomasz Bolik (branża budowlana)

  • Kategoria Młoda Firma – Stajnia „Podkowa” Dariusza Franiczka oraz firma „Robi Ziółka” Roberta Niewiery.

  • Wyróżnienie specjalne trafiło natomiast do Joachima Wieczorka - społecznika, trenera UKS Pietrowice Wielkie, który reaktywował w gminie piłkę ręczną w 2008 roku (drużyna seniorek obecnie rozgrywa mecze w 1 lidze). Drugie wyróżnienie przyznano natomiast firmie Eko-Okna.

Co powiedzieli oficjele?

Senator Ewa Gawęda przypominała, że w przeszłości sama była przedsiębiorcą i wie, jak ważna jest współpraca z lokalnym samorządem. Gratulując nagrodzonym (podobnie jak pozostali oficjele) dziękowała także wójtowi Wawrzynkowi za organizację gali.

Posłanka Gabriela Lenartowicz wracała pamięcią do pierwszej edycji, która wówczas odbywała się w świetlicy remizy strażackiej. - Pamiętam, co wtedy powiedziałam, a mianowicie powiedziałam, że aby prowadzić działalność gospodarczą z sukcesem to trzeba mieć determinację i konsekwencję czołgu i zręczność Spider Mana. Wtedy uznaliście, że to jest trafne i nic się nie zmieniło - powiedziała w hali pietrowickiego centrum gospodarczego. - Wszyscy możemy być dumni z waszych sukcesów - mówiła do nagrodzonych.

Poseł Adam Gawęda powiedział, że w Pietrowicach Wielkich zawsze odbywają się wielkie wydarzenia i takim stwierdzeniem określił właśnie zorganizowaną galę. - Przedsiębiorcom życzę, aby rozwijając swoją działalność, również poprzez współpracę transgraniczną, budowali wielkość naszego regionu - winszował.

Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych, powiedział, że jak obserwuje ile na terenie gminy (określił ją słowami „nasza gmina”, przypominając, że mieszkał na jej terenie prawie 10 lat) działa firm, to jest dumny z Pietrowic Wielkich. - Jestem dumny, że państwo tym, co robicie, też jesteście ambasadorami Polski na świecie. Bo tak naprawdę, to co robicie, też o naszym kraju świadczy - oznajmił.

Wiceminister sprawiedliwości i poseł Michał Woś podkreślał, że zaangażowanie i codzienna ciężka praca lokalnych przedsiębiorców, to jest to, co buduje siłę: gminy, powiatu i Polski. - To niezwykle cenne, że tu na pograniczu państwo wykorzystują ten potencjał - dodał.

- Nie ma rozwoju gminy i powiatu bez waszej działalności - powiedział z kolei do nagrodzonych starosta Grzegorz Swoboda, mówiąc, że gratuluje również w imieniu przewodniczącego rady powiatu – Adama Wajdy.

Kto wystąpił?

Tradycyjnie na pietrowickiej gali nie zabrakło występów artystycznych. Grała Mix Orchestra, był pokaz iluzji i magii, zabawa taneczna z zespołem „Presto”, a także występ gwiazdy wieczoru – Andrzeja Grabowskiego.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Ewa Gawęda

Senator RP

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Paweł Jabłoński

Raciborzanin, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Sylwia Mróz

Urząd Gminy Pietrowice Wielkie

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~CiekawyzP (46.204. * .50) 13.02.2023 21:44

Kto kasuje wpisy i gdzie?

~kruFkazeWSI (178.211. * .77) 13.02.2023 19:53
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Nic_A_Nic (89.25. * .182) 13.02.2023 11:09

Dobrze, że piszecie co mówią te tzw. vipy, bo przynajmniej widać czarno-na białym, że nie mają nic do powiedzenia.

~AWS (46.204. * .50) 13.02.2023 09:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Woś też się przylepił ? Wstyd nic dla Śląska nie robi i tylko za nasze imprezuje

~MD (78.31. * .174) 12.02.2023 12:09

Tu się bawią, płacą ciężkie pieniądze Ferdkowi Kiepskiemu żeby ich rozweselił a dwa dni wcześniej ci ludzie zlikwidowali szkołę dla dzieci w Samborowicach. Bo nie ma pieniędzy. Wstydzę się takich ludzi władzy.

~GPW (146.75. * .80) 12.02.2023 00:04

Sama śmietanka polityków. To teraz za usmiechami, gratulacjami niech idą czyny bo chyba rozumieją, że przedsiębiorczość wymaga odpowiedniej infrastruktury: drogi powiatowe i wojewódzkie których sporo w Gminie Pietrowice Wielkie wymaga pilnego remontu, budowa obwodnicy i połączenie drogi 416 do Eko-Okien,