Luty przyniósł wyższe stawki za śmieci dla mieszkańców gminy Krzanowice

O 2 złote więcej mieszkańcy gminy Krzanowice zapłacą za śmieci. To pokłosie uchwały podjętej przez radnych. Zmiany weszły w życie wraz z lutym.

Luty przyniósł wyższe stawki za śmieci dla mieszkańców gminy Krzanowice
Krzanowice nie uchroniły się przed podwyżką opłat za śmieci (zdjęcie poglądowe)

Dwie firmy – rybnicki Transgór i gliwicki Remondis chciały wywozić śmieci z terenu gminy Krzanowice. Wygrała ta pierwsza, która za realizację rocznego kontraktu zażyczyła sobie o prawie 311 tys. złotych mniej, czyli 1 636 656,84 zł – choć i tak o nieco ponad 93 tys. złotych więcej niż planowano przeznaczyć w urzędzie. Efekt? Podwyżka stawek i to wcale taka nieznaczna, bo wynosząca 2 złote od osoby.

W urzędzie wskazują, że stawkę można jednak obniżyć. - W przypadku kompostowania przez mieszkańców bioodpadów i zgłoszenia tego faktu do Urzędu Miejskiego w Krzanowicach obowiązywać będzie zniżka w wysokości 4 zł miesięcznie na każdą osobę zamieszkującą gospodarstwo domowe - zaznacza Katarzyna Zaremba, inspektor ds. gospodarki odpadami.

Przypomnijmy, to zmiany stawek po rocznej przerwie. Wcześniej gminie udało się utrzymać poprzednie, bo w przetargu wystartował właśnie Transgór, który przedstawił korzystniejszą dla samorządu, a co za tym idzie dla mieszkańców stawkę za realizację rocznego kontraktu. I choć sprawa obiła się o Krajową Izbę Odwoławczą, bo z rozstrzygnięciem urzędników nie chciała się zgodzić firma z Gliwic, to ostatecznie przyznano rację krzanowickim decydentom. - Cieszymy się, że nasze racje zostały podtrzymane - komentował wówczas w rozmowie z Nowinami burmistrz Andrzej Strzedulla.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pawlik84 (83.10. * .147) 08.02.2023 15:07

Lepiej przyjrzeć się Spółce Wodociągów i Kanalizacji.. Wynagrodzenie prezesa godne prezydenta.

~Jola1212 (46.204. * .9) 08.02.2023 13:56

ok jest