Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Walczyli tańcem z epidemią…

Epidemia koronawirusa dała się we znaki naszej psychice. Ludzie siedzący w mieszkaniach, odizolowani od świata, nie umieli sobie z tym poradzić. To samo dotyczyło dzieci. One jeszcze bardziej przeżywały tę sytuację, nie rozumiejąc, co się dzieje. Raz mogły iść do przedszkola, aby za chwilę znowu nie wychodzić z domu. Grupa sKuMaJ Team, pokazała, że potrafi rozruszać i tych najmłodszych, i tych trochę starszych.

Walczyli tańcem z epidemią…
Motoo grupy sKuMaJ Team to: “Razem z Wami tworzymy coś niezapomnianego”.

Walczyli tańcem z epidemią…

Grupa młodych ludzi z „Korfantego” pokazuje, że można pięknie żyć. Niekoniecznie potrzebny jest do tego telefon komórkowy czy ciągła aktywność w mediach społecznościowych. Oni stawią na ruch, dobrą zabawę i muzykę. Tak powstała grupa sKuMaJ Team.

Mikołaj na lodowisku - to była zabawa

Jakub Grochowski to energiczny i otwarty na ludzi student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w popularnym „Korfantym”. Wraz z koleżankami ze szkoły - Julią Drąg i Martą Zabrzańską stworzyli grupę o nazwie sKuMaJ Team. Ich domeną jest rozkręcanie imprez i dobra zabawa, a mottem: Razem z Wami tworzymy coś niezapomnianego.

Zajęcia ruchowe w przedszkolach okazały się strzałem w 10.

O grupie sKuMaJ Team zrobiło się głośno, kiedy w czasach epidemii koronawirusa przeprowadziła zajęcia ruchowe w przedszkolach i szkołach podstawowych, kiedy dzieciaki były nieco przytłoczone informacjami o epidemii. Wówczas, nie tylko oni potrzebowali pozytywnego kopa dobrych emocji.

- Pomyśleliśmy wówczas, że warto przyjść do tych przedszkolaków oraz uczniów i porwać ich do zabawy. Ruch wyzwala endorfiny i pozwala na chwilę zapomnieć o tym, co dzieje się dookoła nas, a jeśli do tego jest jeszcze dobra muzyka i towarzystwo, w którym się dobrze czujemy, to cóż może być lepszego? - mówi Jakub Grochowski.

Dzieciaki w przedszkolach i szkołach podstawowych wyskakały się za wszystkie czasy. Na uśmiechniętych twarzach widać było dobre emocje. Do tego doszła jeszcze zabawa w grupie i wzajemna integracja. Niektóre dzieci otwarły się na rówieśników. Poczuły dobrą moc bycia w zespole.

Impreza podczas WOŚP w „Korfantym” porwała do tańca

Seniorzy także potrafią się świetnie bawić

Jednak, czy dobra zabawa jest tylko domeną najmłodszych, a ludziom w słusznym już wieku pozostało siedzenie przed telewizorem z przysłowiowym pilotem w ręku i rozwiązywanie krzyżówek?

- Wbrew pozorom seniorzy potrafią się bardzo dobrze bawić. Nieraz zdarza nam się prowadzić zabawy taneczne na takich wydarzeniach jak: jubileusze 50 czy 60-lecia, 40. a nawet 60. rocznicę zawarcia małżeństw. Zdziwilibyście się, jak oni potrafią dać czadu, ale też jaką mają radość życia. Niejeden młody człowiek mógłby się od nich nauczyć. Nawet nam, prowadzącym imprezę, czasami trudno nadążyć za seniorami. Mają mnóstwo energii i cieszą się życiem - podkreśla Jakub, który chętnie prowadzi również i takie imprezy.

Grupa sKuMaJ Team prowadzi zabawy plenerowe

Taniec to odskocznia do codzienności

Jakub, który studiuje ratownictwo medyczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, mówi, że ruch, rekreacja i wysiłek fizyczny jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Podkreśla, że taniec to bardzo dobra forma odskoczni od codziennych zmartwień oraz okazja do rozruszania mięśni, wyprostowania kości i nie trzeba się tego bać.

- To nie ma znaczenia czy potrafisz tańczyć, czy nie. My, organizując imprezę, poprowadzimy każdego w zabawie tak, aby czuł się swobodnie. Nasze tańce to propozycje łatwych zabaw ruchowych, dostosowanych do potrzeb każdego uczestnika od 1. roku życia do 100 lat. Ciekawe jest też to, że z takich aktywności korzystają nawet członkowie klubu seniora i bardzo to sobie chwalą - mówi Jakub.

Grupa sKuMaJ Team, świetnie prowadzi, we wspólnej zabawie na urodzinach, jubileuszach czy wszelkich innych imprezach okolicznościowych. Instruktorów z tej formacji często widać na wszelkiego rodzaju festynach miejskich. Z ich doświadczenia chętnie korzysta Miejski Ośrodek Kultury czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Potrafią wyczarować uśmiech na twarzach najmłodszych, jak i seniorów.

Grupa sKuMaJ Team prowadzi swój profil na portalu Facebook 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~lena22 (93.179. * .130) 08.02.2023 09:54

Taniec jest piękny. Fajni młodzi ludzie

~To_sem_ja (37.248. * .11) 08.02.2023 09:48
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~To_sem_ja (37.248. * .21) 08.02.2023 06:51
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem