Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podrzucił opony do śmietnika i odjechał. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu

Straż miejska z Jastrzębia interweniowała w sprawie podrzuconych opon. Funkcjonariusze, wykorzystując nagranie z osiedlowego monitoringu, ustalili sprawcę wykroczenia.

Podrzucił opony do śmietnika i odjechał. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu
Sprawca wykroczenia przyznał się do popełnionego czynu / Źródło foto. Monitoring GSBM

Nie trzeba było długo szukać. Nagranie udostępnione strażnikom przez spółdzielnię mieszkaniową szybko doprowadziło do ustalenia sprawcy i ukarania go mandatem. Mężczyzna podjechał do jednej z wiat śmietnikowych przy ul. Boża Góra Prawa i tam podrzucił stare opony.

Sprawca wykroczenia przyznał się do popełnionego czynu i został ukarany mandatem karnym za pozbycie się opon w sposób niezgodny z przepisami.

Strażnicy przypominają, iż zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, właściciel nieruchomości zobowiązany jest do pozbywania się odpadów komunalnych powstałych na terenie nieruchomości w następujący sposób:

  • przekazując je podmiotowi odbierającemu odpady z częstotliwością wynikającą z zakresu usług świadczonych przez gminę i w sposób umożliwiający świadczenie tych usług,
  • przekazując je do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, na zasadach określonych odrębnymi przepisami,
  • przekazując je do punktów zbiórki utworzonych w wybranych placówkach handlowych (punktów sprzedaży) lub punktów serwisowych, na zasadach określonych odrębnymi przepisami,
  • przekazując je do innych punktów zbiórki.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Walters (154.127. * .65) 08.02.2023 14:57

To jest elita SWD. Jak tak będziemy sobie podrzucać odpady między powiatami, to doprowadzi to do niepotrzebnych wojenek.

~PodróżnikKera (37.187. * .211) 08.02.2023 10:42

A dlaczego nie napiszecie, jakiej wysokości mandat dostał złoczyńca?

~PanWino (5.184. * .95) 08.02.2023 09:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Geniusz zła

~Lolololo (31.0. * .252) 08.02.2023 09:22

Sjz to stan umysłu czego się spodziewać

~hud (89.64. * .127) 08.02.2023 08:46

Wymyślili jakieś karty to co się ludziom dziwić.
Ja bym te opony urzędnikowi z UM na posesji zostawił.

~eReR (94.232. * .104) 07.02.2023 21:40

Serwis za 5 złotych od sztuki kasuje za oddane stare opony. Za darmo można zawieźć na PSZOK, tylko potrzeba okazać, że płaci się za śmieci. Wystarczy na telefonie pokazać przelew.

~Qwerty24 (80.238. * .152) 07.02.2023 21:37

ale sensacja, lepsze to niż do lasu. Nie chcą naszych śmieci bo wolą z zagranicy sprowadzać.

~Wilk (46.204. * .14) 07.02.2023 20:32

Powiem ci że serwisy niechętnie przyjmują opony jak u nich nie kupisz nowych bo oni za każdą oponę maja oplaty

~TowarzyszSekretarz (196.196. * .26) 07.02.2023 19:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przeciez, cymbal, mogl stare opony przy wymianie zostawic za darmo w serwisie.
Skad sie takie grzmoty biora?