Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Klub Niezależnych odpowiada Polowemu na jego hasło „Czas na inwestycje”: Czas się kończy!

Radni z klubu Michała Fity zajęli się kolejką oczekujących na mieszkania komunalne. Liczy już około 400 osób. - To tylko ci wpisani na listę, wiele rodzin nie ma jeszcze na niej - twierdzą Niezależni. Wytykają Dariuszowi Polowemu, że od początku kadencji nie wybudował ani jednego mieszkania.

Klub Niezależnych odpowiada Polowemu na jego hasło „Czas na inwestycje”: Czas się kończy!
Radni Niezależni i Michał Fita w miejscu, gdzie zaplanowano budowę kolejnych bloków mieszkalnych z lokalami komunalnymi

Według Michała Fity i jego radnych z klubu Niezależni prezydent miasta Dariusz Polowy angażuje się w kolejne plakaty i bilbordy, zamiast zająć się nowymi mieszkaniami w Raciborzu. Rajcy nawiązują do stosowanego w tej kadencji hasła włodarza - Czas na inwestycje! Odpowiadają nań własnym: Czas się kończy!

Oto cała treść informacji prasowej, jaką Klub Radnych Niezależnych Michała Fity rozesłał do mediów.

Gdzie są te mieszkania?

Kolejka oczekujących na mieszkania w Raciborzu to ok. 400 rodzin – mowa tutaj tylko o rodzinach wpisanych na listę oczekujących. Wiele rodzin jeszcze nie zostało na nią wpisanych. Prezydent Dariusz Polowy nie podjął żadnej nowej inwestycji rozbudowy zasobu mieszkaniowego. Od początku kadencji nie wybudowano ani jednego mieszkania (dokończono jedynie budowę dwóch bloków przy ulicy Łąkowej).

Prezydent chciał przystąpić do nowo tworzonej spółki w systemie SIM, a nie potrafił wykorzystać w pełni potencjału Raciborskiego TBS-u, który w istocie jest tym samym co SIM.

Racibórz miał być WIELKI, a tymczasem w trakcie kadencji prezydenta ubyło kilka tysięcy raciborzan! Brak mieszkań zniechęca młodych do pozostania w mieście i nie przyciąga nowych rodzin, które chciałyby się w Raciborzu osiedlić. Prezydent nie potrafi wykorzystać potencjału obecności dużego zakładu pracy w sąsiedztwie Raciborza i nie ma do zaoferowania niczego, co skłoniłoby młode rodziny do osiedlenia się w naszym mieście.

Zamiast nowych mieszkań powstają kolejne plakaty i billboardy z hasłem „Czas na inwestycje” – to jedyne, na co stać Dariusza Polowego w tym zakresie. Póki co inwestycji mieszkaniowych nie widać, a plakatów i autopromocji przybywa.

Czas na inwestycje? Czas się kończy!

Klub Radnych Niezależnych Michała Fity. Radni Rady Miasta Racibórz: Anna Szukalska, Justyna Poznakowska, Marian Czerner i Michał Szukalski

26 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MD (78.31. * .174) 08.02.2023 21:36

Faktycznie państwo radni i były wiceprezydent jakby zareklamowali szybką odpowiedź Dariusza Polowego na ich apel. W tym samym momencie ruszył przetarg na budowę dwóch nowych bloków. A gdyby ci radni pozwolili przystąpić miastu do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, to w urzędzie byłyby gotowe projekty kolejnych takich osiedli i urzędnicy szukaliby źródeł finansowania. Radni jakby przypominają, że to przez nich nie ma nowych bloków i stanęli do zdjęcia w miejscu które zaraz będzie placem budowy. To jak gol samobójczy.

~pisowyPolowy (88.156. * .216) 08.02.2023 20:25

I dobrze, że głosowali przeciw SIM, bo Polowy nawet nie wiedział gdzie chce budowac buahaaaato taki wierny partyjny chłopiec nieważne czy pomysł dobry, ważne że partyjny i Polowy mierny ale wierny....

~PinokioDwaZero (46.134. * .17) 08.02.2023 19:45

To Ci sami ludzie, którzy głosowali przeciw Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej? Co zbudował Fita w czasie swych rządów? Ludzie, jesteście śmieszni…

~WicherPlania (89.171. * .51) 08.02.2023 14:51

Trzeba być kompletnym idiotą, by zrobić sobie fotkę w miejscu, gdzie za chwila zacznie się budowa, bo przetarg na budowę właśnie się rozstrzygnął...

~bezradni (89.205. * .100) 08.02.2023 11:21

To dlaczego komentarze zniknęły, jak i ślad po nich? Matrix jakiś? Dziwnym trafem czasem nawet obraźliwe komentarze pod adresem prezydenta wiszą sobie bez problemu tu, czy u konkurencji. To w oczy nie kole. W drugą stronę już to tak nie działa i jest cięcie, mimo że treść nie zawiera obrażania kogoś. Wystarczy obserwować oba portale przez dłuższy czas. Zapewne są osoby, które mają podobne odczucia

Redakcja redakcja 08.02.2023 10:58

Szanowni Czytelnicy,
Wśród komentarzy pojawiają się sugestie jakoby jakieś komentarze zostały usunięte z poniższej dyskusji. To nieprawda. Każde usunięcie komentarza, wskutek np. naruszenia regulaminu jest wciąż widoczne dla Czytelników, gdyż dane wpisu pozostają, a zablokowana zostaje treść.
Redakcja

~UgotowanyK (193.176. * .76) 08.02.2023 09:43

Hamulcowi chyba byli na szkoleniu z propagandy za wschodnią granicą u wujka Łukaszenki. Kolejny raz złapani na kłamstwie. Tym razem blokowanie SIM. Mam wrażenie że Polowy nic nie musi robić a oni się sami ośmieszają.

~Pakujsiepolowy (78.31. * .162) 08.02.2023 07:54

SIM to byłaby taka sama porażka jak Polowego spółeczka Unia bankrut!!!A takie wizje snuł Dariusz, który na piłce się nie zna!Zresztą na czym ten człowiek się zna!Chłop po prostu zmarnował czas, który dostał w prezencie od mieszkańców!Człowiek konfliktów, to mu wychodzi najlepiej!Polowy pakuj się!

~Mchammer (81.19. * .92) 07.02.2023 23:03

Hamulcowi żyją w swojej bańce gdzie wyborcy mają pamięć złotej rybki. Szukalska z Lenkiem zablokowali SIM a teraz się pytają gdzie są nowe mieszkania!!! Życzę im żeby Polowy znowu wywiesił ich na bilbordach. Niech mieszkańcy wiedzą jaki paskudny i perfidny sposób jest hamowany rozwój Raciborza przez opozycję.

~bezradni (84.241. * .61) 07.02.2023 22:25

Pan redaktor w cenzurowaniu, to przechodzi już samego siebie. Tak wyglądają obiektywne media? Ile pan redaktor M. wytnie jeszcze komentarzy? Trochę słabe, że takich metod się łapiemy, by bronić swoich pupilków...

~Polowyyyyyy (5.173. * .131) 07.02.2023 21:39

4,.5 lata kadencji a on dopiero się rozkręca buahaaaaa.Nic czym mógłby się pochwalić Polowy bez zgody rady miasta nie jest w stanie zrobić,to oczywiste,bo tak ktoś kiedyś ułożył ten samorząd,że budżet głosuję rada! I możecie sobie czarować tą rzeczywistość....

~bezradni (84.241. * .61) 07.02.2023 21:29

Dlaczego komentarze znowu są kasowane? Nikt nikogo nie obrażał. Dlaczego opozycja chce rozmawiać tylko o prezydencie (który systematycznie realizuje swój program i załatwia środki dla miasta)? Może porozmawiajmy o opozycji, bo z ich wykonywaniem obowiązków jest słabiutko. Ta kadencja to totalnie spalona ziemia z ich strony. Obrażanie się, złośliwości i blokowanie wszystkiego. Chyba nie to było obiecywane Raciborzanom przed wyborami? Skupcie się może na sobie, bo lista waszych dokonań jest marna. Blokowanie wszystkiego to nie program wyborczy. Skoro jest gotowy projekt, to chyba Polowy nie śpi, prawda? Był SIM to zablokowaliście. Na Ocicach wydzielono działki pod budownictwo rodzinne i ludzie się budują, więc ktoś kłamie powyżej. W miejscu starych stajni huzarskich ma powstać nowe osiedle. No ale o tym to lepiej nie mówić, bo nie byłoby już tak fajnie, prawda? Jeśli czas się komuś kończy, to państwu ze zdjęcia. Wybory coraz bliżej. Jedna strona działała, a druga złośliwości urządzała i blokowała. My swoje widzimy i przy urnach odpowiednio nagrodzimy. Nie będzie "bo Polowy". Jeśli on w tym mieście za wszystko odpowiada, to może oddajcie jemu swoje diety. W szkole na sprawdzianach też tłumaczyliście się "bo to on/to przez niego"? Dziecinada...

~Polowyyyyyy (5.173. * .131) 07.02.2023 21:19

Pajacowe trolle i ich metoda zdartej płyty:):):)Polowemu PiS wydłużył kadencję o 1,5 roku i jeszcze nie zdażył i nie zdaży chlopina:):):):)

~Kapusta77 (89.37. * .221) 07.02.2023 21:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kolego niżej z tym „procesem myślowym” to się zagalopował :D

~Placuchny (84.17. * .164) 07.02.2023 19:44
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jestem pod wrażeniem procesu myślowego jaki musiał zajść wśród hamulcowych. „Zablokowaliśmy proponowaną przez Polowego budowę mieszkań z SIM to może wytkniemy prezydentowi że nie buduje mieszkań. Genialny pomysł! Ludzie na pewno zapomnieli że to my blokowaliśmy” Droga raciborska opozycjo jeśli macie specjalistę od PR to go nie słuchajcie :D

~WojtekKaa (78.31. * .41) 07.02.2023 19:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Najpierw zablokowali, a teraz pitolą, że nie zrobione. Czy Anna i reszta tych omnibusów mają aż tak krótką pamięć?

~Heniek78 (5.173. * .20) 07.02.2023 18:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Prawdę piszą. Polowy to leń i nieudacznik

~UciechaPaczeć (185.152. * .171) 07.02.2023 18:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak widzę tych gigantów na zdjęciu to się zastanawiam gdzie jest granica żenady.

~ŻENADAżenada (5.187. * .52) 07.02.2023 18:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kolejny blamaż Szukalskiej i jej ekipy. Najpierw wszystko blokować a potem narzekać. Zablokować 3 mln na SIM a potem narzekać. Żenada

~Betonbetonowibetonem (178.238. * .99) 07.02.2023 18:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Chyba wybory się zbliżają bo niektórzy próbują zaistnieć i wyrwać się z politycznego niebytu. W służbie betonowym układom!

~WilkZlasu (5.173. * .58) 07.02.2023 18:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak pięknie ci ludzie wyglądają na tle raciborskiego więzienia. Chyba ciągnie wilka do lasu.

~Idzdogierka (139.28. * .190) 07.02.2023 18:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mój ulubiony klub klaunów od 4 lat blokuje wszystkie inwestycje w mieście teraz wzywa do inwestycji bo czas się kończy. Toporna propaganda jak za poprzedniego ustroju.

~30mln (89.200. * .30) 07.02.2023 17:48
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kieca (PO) w Wodzisławiu rządzi 17 lat i nie wybudował ani jednego mieszkania . Chwalił się na FB , spotkania z mieszkańcami że wybuduje i do dzisiaj nic totalne zero , a więc w Raciborzu nie jest tak źle , wy czekacie 4 lata my w Wodzisławiu 17 lat tak rządzi prezydent z PO

~KoniecPolowy (5.173. * .131) 07.02.2023 17:31
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Polowy to najgorszy prezydent w historii tego miasta!

~gronostaj (78.31. * .129) 07.02.2023 17:20
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

No nie do końca, że nie idzie w gospodarkę. Wymienił prezesów spółek, wodociągi i PK wyszły na prostą, na śmietnisku też pojawił się menedżer z prawdziwego zdarzenia. I jeszcze klaster energii założył.

~Gośćiu11 (78.31. * .22) 07.02.2023 17:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Nareszcie konkrety. Trzeba pokazywać nieudolność polowego. Prawie 5 lat prezydentury i nic w tym temacie nie zrobił. Na bilbordach czas na inwestycje po 5 ciu prawie latach. Prezydentura zero-gosoodarcza.