Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiana na stanowisku pełnomocnika dla osób z niepełnosprawnością w Jastrzębiu

1 lutego funkcję objęła Grażyna Staszków. Jastrzębski Urząd Miasta przekazuje również iż zwiększono zakres kompetencji pełnomocnika dla osób z niepełnosprawnością.

Zmiana na stanowisku pełnomocnika dla osób z niepełnosprawnością w Jastrzębiu
Grażyna Staszków będzie prowadziła działania związane z problemami osób z niepełnosprawnością i będzie dbała o możliwie pełne ich funkcjonowanie w lokalnej społeczności. / fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Rozszerzono zakres działania Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Osób z Niepełnosprawnością i Równego Traktowania. Grażyna Staszków, która sprawuje funkcję od 1 lutego, została również, zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta, koordynatorem ds. dostępności w Urzędzie Miasta.

Grażyna Staszków będzie prowadziła działania związane z problemami osób z niepełnosprawnością i będzie dbała o możliwie pełne ich funkcjonowanie w lokalnej społeczności. Szczególną uwagę zwróci na kwestie zatrudnienia i na możliwości dostępu do obiektów użyteczności publicznej. Poddawane będą weryfikacji sprawy związane leczeniem, rehabilitacją i informacjami, dotyczących swobodnego przemieszczania się i powszechnego korzystania ze środków transportu przez osoby z niepełnosprawnością.

  • Pokój 217A
  • Telefon: 32 47 85 381
  • e-mail: gstaszkow@um.jastrzebie.pl

Godziny przyjmowania interesantów:

  • Poniedziałek od 9.00 do 13.00
  • Wtorek od 13.00 do 15.30
  • Środa od 9.00 do 13.00
  • Czwartek od 14.00 do 17.00

/źr. jastrzebie.pl, oprac. sqx/

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 28.03.2023 06:22

"Mozna jakos wymienic osiagniecia jej poprzedniczki?"
Owszem.
Zepsuła mniej niż wprowadziła złego nowego.

~TowarzyszSekretarz (146.70. * .7) 06.02.2023 18:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kilka lat temu pani Hetman z panem Buda wrobili szol jezdzac po miescie na wozkach inwalidzkich.
Gonila za nimi Czerwonowlosa z kamera.
Obiecano wowczas, ze do 2023 miasto stanie sie inwalidom przyjazne.

I stalo sie przyjazne?
Oczywiscie nie. Nie zrobiono zupelnie nic.

W miedzyczasie wyremontowano OWN. Tam nikt o inwalidach nie pomyslal. Zgodnie z prawem to taki obiekt powstal nielegalnie, bo kazda inwestycja publiczna musi byc dla niepelnosprawnych dostosowana.

Brawo urzednicy, brawo pani Hetman.

~TowarzyszSekretarz (176.125. * .142) 06.02.2023 17:55

Mozna jakos wymienic osiagniecia jej poprzedniczki?