Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyremontowano kapliczkę w Szerokiej. To zabytek z początku XX wieku [ZDJĘCIA]

Zabytek przy ul. Powstańców Śląskich został poddany renowacji. Kapliczkę z krzyżem w sołectwie Szeroka, zbudowano na początku XX wieku.

Wyremontowano kapliczkę w Szerokiej. To zabytek z początku XX wieku [ZDJĘCIA]
Koszt prac remontowo-konserwatorskich kapliczki oraz wykonania dokumnetacji konserwatorskiej to niecałe 40 tysięcy złotych. / fot. jastrzebie.pl

Ze względu na wartość zabytkową kapliczki, poddana została renowacji przez Konserwatora Zabytków Architektury. Usunięto stare warstwy farby i uzupełnione ubytki murowanych elementów. Zabezpieczono je środkiem odpornym na wpływ warunków atmosferycznych.

Została odnowiona figura Chrystusa. W trakcie naniesienia powłoki malarskiej jest rzeźba Matki Boskiej, która niedługo zostanie postawiona w pierwotnym miejscu. Ze względu na zły stan techniczny ogrodzenia, zostało ono zdemontowane. Utwardzono również podłoże dookoła budowli.

Po zdjęciu warstw malarskich odkryto z tyłu postumentu napis z datą oraz fundatorem krzyża.

Koszt prac remontowo-konserwatorskich kapliczki oraz wykonania dokumnetacji konserwatorskiej to niecałe 40 tysięcy złotych.

/źr. jastrzebie.pl/

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ciekawski123 (89.64. * .189) 06.02.2023 11:50

Za czyją kasę?

~Franeks (5.184. * .58) 06.02.2023 08:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

40 000 zł? To ona chyba sama tańczy i śpiewa.

~Wonder (46.204. * .47) 05.02.2023 09:37

Biblia Gdańska, 2018

"Nie będziesz czynił sobie żadnego rzeźbionego posągu ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w górze na niebie, co jest nisko na ziemi ani co jest w wodach pod ziemią. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani nie będziesz im służył, bo ja jestem PAN, twój Bóg, Bóg zazdrosny, nawiedzający nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;"
(Wj 20:4-5)....

~Błyska (79.184. * .123) 04.02.2023 20:29

A dlaczego nie jest podświetlona?

~TowarzyszSekretarz (95.181. * .139) 04.02.2023 19:09

"Koszt prac remontowo-konserwatorskich kapliczki oraz wykonania dokumnetacji konserwatorskiej to niecałe 40 tysięcy złotych."

Dobry lokalny rzemieslnik zrobilby to za maks. 2 tysiace.
Co za dno, zlodzieje do kwadratu.