Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sebastian Bauer nowym rzecznikiem wodzisławskich strażaków

Nastąpiła zmiana na stanowisku rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląski. Dotychczas funkcję tę pełnił bryg. Jacek Filas - dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim.

Sebastian Bauer nowym rzecznikiem wodzisławskich strażaków
Od 23 stycznia komenda powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim ma nowego rzecznika prasowego. Foto Fryderyk Kamczyk

Kapitan Sebastian Bauer w 2012 roku rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, na wydziale Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego, na studiach dziennych jako podchorąży.

Do szeregów Państwowej Straży Pożarnej, jako strażak w służbie kandydackiej wstąpił w lipcu 2012 roku. Tytuł inżyniera pożarnictwa otrzymał w 2016 roku. W tym samym roku rozpoczął pracę w Komendzie Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim, pełniąc służbę w JRG Wodzisław Śląski. W trakcie służby rozpoczął studia magisterskie również na Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, które ukończył w 2018 roku.

Od roku 2021 pełni służbę na stanowisku starszego specjalisty w sekcji kontrolno-rozpoznawczej. W roku 2022 ukończył studia podyplomowe „Zapobieganie Pożarom i Awariom” na Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim pełni od 23 stycznia bieżącego roku . Ponadto, odpowiada m.in. za działalność edukacyjno-informacyjną (prewencję społeczną) KP PSP w Wodzisławiu Śląskim.

Poza służbą kpt. Bauer udziela się również społecznie. Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Syryni. 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
zxc 04.02.2023 09:33

nie mam nic do Pana rzecznika bo to pewnie fajny chłop, ale ciężko wytłumaczyć to że w Wodzisławiu Śląskim w centrum powiatu jest tylu samo strażaków na zmianie co w Rydułtowach.... poza tym kiedyś ładny pluton mógł wyjechać 21,25,40,51 a czasem i 60 i 92... Dziś to 21,25,51 czasem 92. Widać wyraźnie. Mniejsza obsada mniej aktywnych samochodów. Inne jednostki się rozwijają a Wodzisław dobił do poziomu podrzędnych Rydułtów...

katarzynaprzybyla1992 03.02.2023 23:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Brawo ! Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu

wnikliwy 03.02.2023 17:38
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Ojej co za wiadomość ha ha ha
. Czy w Wodzisławiu Śląskim policja też używa strażaków do podglądania mieszkań z drabiny?

~Ospowiec (5.184. * .238) 03.02.2023 16:34
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Ten nius zmienił moje życie. Zaraz z radości eksploduje.