Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Senator i Starosta strzelali w Rydułtowach. W szkole otwarto wirtualną strzelnicę [ZDJĘCIA]

W rydułtowskim  Zespole Szkół Licealnych i Technicznych(Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich) odbyło się uroczyste otwarcie strzelnicy.

Senator i Starosta strzelali w Rydułtowach. W szkole otwarto wirtualną strzelnicę [ZDJĘCIA]
Bardzo dobry wynik osiągnęła Senator Ewa Gawęda. Foto. Fryderyk Kamczyk

W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach (Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich) została otwarta nowa wirtualna strzelnica, która umożliwia prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego wśród młodzieży – nie tylko dla uczniów ZSLiT, w którym funkcjonuje m.in. tzw. klasa policyjna, ale również pobliskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, jak i dla młodzieży pozostałych szkół powiatu.

Wirtualna strzelnica składa się systemu multimedialnego i laserowego symulatora broni z magazynkami startowymi.

Po uroczystym przecięciu wstęgi zaistniała możliwość zaprezentowania swoich strzeleckich umiejętności. Pierwsza za broń chwyciła dyrektor placówki Mirela Szymczak, następnie starosta Leszek Bizoń i senator Ewa Gawęda oraz inni zaproszeni goście, a także uczniowie klasy policyjnej, którzy osiągnęli bardzo dobry wynik.

Środki pozyskano z budżetu Państwa i Starostwa

Koszt inwestycji to 155 tys. zł, z czego 79% powiat pozyskał z budżetu Państwa. Środki pochodzą z dotacji przyznanej w konkursie pn. „Strzelnica w powiecie 2022”.

- Strzelectwo sportowe to interesująca dyscyplina, która uczy koncentracji i dokładności. Ministerstwo Sportu i Turystyki oprzez program upowszechniania strzelectwa chce jeszcze mocniej aktywizować młodzież, tworząc jednocześnie optymalne warunki dla rozwoju talentów i zainteresowań sportowych. Program Upowszechniania Strzelectwa w 2023 roku ma być rozwijany. Jego istotnym punktem będzie tworzenie wirtualnych strzelnic. Jest to kompletny, multimedialny i przenośny strzelecki system szkolno-treningowy, który działa w wirtualnej rzeczywistości. Strzelnice takie budowane są na bazie systemów wojskowych, ale przystosowane do potrzeb szkoleń dla cywilów. Ministerstwo ma na celu by wirtualne strzelnice, dostępne były w każdej szkole. Otwarcie wirtualnej strzelnicy, która umożliwia prowadzenie ćwiczeń dla 4-6 osób jednocześnie, kosztuje średnio do 150 do 200 tysięcy złotych. Ministerstwo Sportu i Turystyki na rozwój Programu Upowszechniania Strzelectwa chce przeznaczyć w 2023 roku 25 milionów złotych. Dzięki programowi wirtualnych strzelnic uczniowie każdej polskiej szkoły ponadpodstawowej będą bezpiecznie przeszkoleni z podstawowej obsługi broni - mówi Senator Ewa Gawęda.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 04.02.2023 10:20

niech redaktor napisze czy trafiła chociaż w tarczę

~lolol (78.43. * .227) 04.02.2023 10:15

Muszka i szczerbinka zgadzają się - tylko oko na Maroko.

Tymo73 03.02.2023 21:51

Muszka i szczerbinka muszą współgrać pani Senator....

~wtf (46.223. * .52) 03.02.2023 09:41

Jeżeli ta pani trzyma w ręku najprawdziwszy karabin, to co w tym ustrojstwie jest wirtualne???

~Stfu_ (87.101. * .96) 02.02.2023 22:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oto czym zajmują się w powiecie! Co ich tam szpital obchodzi co ich tam obwodnica obchodzi?!

~Osiemgwiazdek (91.219. * .190) 02.02.2023 22:15
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

miasto i powiat w ruinie a im się jeszcze strzelać chce.........

~doniżej (5.184. * .16) 02.02.2023 22:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To,że szpital powinien być w jednym miejscu to nie podlega dyskusji, kwestia miejsca, Rydułtowy czy Wodzisław, osobiście uważam, ze Wodzisław, chociażby ze względu na centralne położenie w powiecie.

~Jajco (87.207. * .160) 02.02.2023 21:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A co dalej z naszym szpitalem radni bezradni?wyremontowany za unijna kase,rozszabrowany ma sluzyc jakims prywatnym interesom?polikwidowane oddzialy,wydluzony czas dowozu pacjentow,czy jakies sluzby sie temu przygladaja?

~nigdywiecejpisu (193.108. * .147) 02.02.2023 15:36
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Żenada inaczej nie da się tego opisać

~styx (79.124. * .99) 02.02.2023 13:19
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu