Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dramatyczne wezwanie i walka z czasem. Wyładowania w kardiowerterze mieszkańca Jastrzębia

Nie potrafił się poruszyć, zdołał jedynie zadzwonić do siostry, by przekazać, że potrzebuje pomocy. Kobieta natychmiast skontaktowała się z policją w Jastrzębiu. Funkcjonariusze otrzymali orientacyjną informację o miejscu, w którym znajduje się mężczyzna, musieli go jak najszybciej odnaleźć.

Dramatyczne wezwanie i walka z czasem. Wyładowania w kardiowerterze mieszkańca Jastrzębia
Patrole ruszyły na poszukiwania mężczyzny, który potrzebował pomocy. Zdążyły na czas. / fot. Policja

To była walka z czasem. Mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy, tymczasem nie było wiadomo, gdzie dokładnie się znajduje. Jastrzębianin, który nie był w stanie się już poruszyć, zdołał jedynie powiadomić swoją siostrę, iż we wszczepionym w jego serce urządzeniu dochodzi do wyładowań. Kobieta natychmiast zaalarmowała policję.

- Zgłoszenie wpłynęło we wtorek (31.01.) około 19:15 - przekazuje rzecznik jastrzębskiej policji, st. asp. Halina Semik. - Otrzymaliśmy informację, iż gdzieś w bliżej nieokreślonym miejscu na ulicy Harcerskiej w Jastrzębiu-Zdroju leży mężczyzna, który potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Liczyła się każda minuta. Wszystkie patrole będące w służbie niezwłocznie ruszyły na poszukiwania. Nieprzytomnego już mieszkańca jako pierwsi odnaleźli wywiadowcy. 

- Mundurowi udzielili na miejscu pierwszej pomocy przedmedycznej i monitorowali funkcje życiowe oraz z uwagi na trudne warunki atmosferyczne: panujący zmrok, opady deszczu oraz śniegu okryli poszkodowanego kocem termicznym - relacjonuje rzecznik miejscowej komendy.

Celem szybszego dotarcia na miejsce karetki, policjanci pilotowali przejazd pogotowia ratunkowego. Wszczepialny kardiowerter-defibrylator to urządzenie, którego zadaniem jest przerwanie arytmii i przywrócenie prawidłowej akcji serca.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mieszkanka28 (89.64. * .32) 04.02.2023 21:03

Na szczęście przeżył

~Miczurin (104.200. * .109) 02.02.2023 19:21
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Masakra (46.204. * .107) 01.02.2023 23:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

I co się stało dalej ? Pilotują jeszcze czy pacjent zmarł czy żyje czy co ? Informacje z dupy.

~Miczurin (185.253. * .140) 01.02.2023 22:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"No, jest napisane przecież? "

Gowno jest napisane.
To jest wmontowane w cialo urzadzenie, ktore, jesli wykryje anomalie w pracy serca, generuje impulsy elektryczne, ktore maja prace serca przywrocic do normalnosci.
Czesto sie zdarza, ze aktywacja urzadzenia wiaze sie z pogorszeniem samopoczucia uzytkownika. To taka wlasnie sytuacja.

~Fairy (46.134. * .11) 01.02.2023 16:57

No, jest napisane przecież?

~Ludwik (89.64. * .39) 01.02.2023 16:52

Co to jest "kardiowerter"? Może ktoś wie na pewno, bez przypuszczań i zmyśleń.