Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej zrezygnowała ze stanowiska. "Wyczerpała się możliwość współpracy z panem burmistrzem"

Po sekretarzu, ze stanowiskiem żegna się wiceburmistrz. Kolejny bliski współpracownik burmistrza Pawła Machy złożył rezygnację.

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej zrezygnowała ze stanowiska. "Wyczerpała się możliwość współpracy z panem burmistrzem"
Na zdjęciu: burmistrz Paweł Macha i wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk na wiceburmistrza Kuźni Raciborskiej została powołana 13 lutego 2018 roku. Zastąpiła Gabrielę Tomik. Z kuźniańskim urzędem związana była natomiast od 2016 roku, gdzie pracowała na stanowisku inspektora ds. ochrony środowiska.

Jednak, jak dowiadujemy się, 30 stycznia na ręce burmistrza wpłynęła rezygnacja Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk. Z kuźniańskim urzędem będzie związana do końca kwietnia, bo tyle wynosi okres wypowiedzenia. To kolejny bliski współpracownik Pawła Machy, który w ostatnim czasie odchodzi z urzędu. Przypomnijmy, wcześniej zdecydował się na to sekretarz Dominik Klimanek, który wrócił do pracy w samorządzie swojej rodzinnej gminy, sąsiedniej Bierawy na Opolszczyźnie. Z końcem roku z kuźniańskiego urzędu odszedł także Paweł Zdobylak, główny księgowy, a zarazem zastępca skarbnika.

- Wyczerpała się możliwość współpracy z panem burmistrzem - komentuje w rozmowie z Nowinami Sylwia Brzezicka-Tesarczyk. - Mam nadzieję, że dotychczasowa praca zostanie doceniona, zarówno przez mieszkańców, jak i dyrektorów placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych, bo gros tych jednostek mam pod swoją opieką - dodaje. Pani wiceburmistrz, dopytywana, czy jej decyzja podyktowana jest konkurencyjną ofertą pracy, odpowiedziała, że nie.

- Jestem zaskoczony tą decyzją - mówi Nowinom burmistrz Paweł Macha. Sylwię Brzezicką-Tesarczyk określa jako kompetentną urzędniczkę i przypuszcza, że jego zastępczyni otrzymała inną ofertę pracy. - Na chwilę obecną nie myślę o zastępcy, nie wiem, kto by to mógł być. Dopiero będę się musiał nad tym zastanowić - odpowiada burmistrz, kiedy pytamy o następcę obecnej wiceburmistrz.

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Marcin861 (178.36. * .228) 03.02.2023 21:25

Może prezesunio zostanie nowym zostanie nowym wice.

~AnnaS (46.204. * .251) 03.02.2023 10:25

Pewnie zastępczynią zostanie sekretarka która wynajmowała lokal u pana Machy

~Ilona77 (31.0. * .164) 01.02.2023 12:30

Z tym Panem nikt nie chce pracować

~Mieszkaniec1234 (31.0. * .136) 01.02.2023 07:30

Jak się chce startować na burmistrza to przynajmniej trzeba udawać że te marne działanie nie jest na swoje konto .

MichalGR 31.01.2023 20:40

Od dawna się o tym mówiło, a Burmistrz zaskoczony.

~Admin9 (83.26. * .57) 31.01.2023 20:16

No to teraz Rudy się odłączą od gminy. Nic nas już nie Trzyma :)

~Offf (46.204. * .137) 31.01.2023 15:58

Autorze, Twoja pisownia jest porażająca! Języka polska - trudna języka

~Kamillokuźnia (45.151. * .170) 31.01.2023 13:19

Burmistrz ma konflikt z pracownikami z związków zawodowych, teraz rezygnują doświadczone osoby z ścisłego zarządu Urzędu Miasta. Był taki kapitan, co doprowadził do katastrofy statku costa concordia.......