Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

WOŚP w powiecie wodzisławskim z kolejnym rekordem. Zebrano ponad 396 tysięcy złotych!

Jak świat długi i szeroki wczoraj (29.01), czyli w ostatnią niedzielę stycznia sztaby zaczęły kwestować na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z puszkami zbierali pieniądze także w naszym regionie. 

WOŚP w powiecie wodzisławskim z kolejnym rekordem. Zebrano ponad 396 tysięcy złotych!
Łącznie do puszek w powiecie wodzisławskim trafiło 363 975 zł. A kwota jeszcze się powiększy za sprawą eSkabronek i aukcji internetowych. (fot. Justyna Koniszewska/Agnieszka Kaźmierczak/Fryderyk Kamczyk)

31. finał okazał się być wyjątkowy. Pierwszy raz Orkiestra gra dla wszystkich – zarówno dla małych, jak i dużych. „Chcemy wygrać z sepsą!” – to temat tegorocznej zbiórki. Fundacja ma w planach wyposażyć szpitale w specjalistyczny sprzęt pozwalający na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Łącznie do puszek w powiecie wodzisławskim trafiło 396 231 zł. A kwota jeszcze się powiększy za sprawą eSkabronek i aukcji internetowych. Juz w tej chwili to ponad 100 tys. zł niż uzbierano w zeszłym roku.

Godów

W gminie Godów zbiórka była prowadzona przez KS INTER Krostoszowice. Do puszek trafiło 36 757 zł, a w eSkarbonce uzbierano 4 580 (stan na 30.01). Jak podkreślają sztabowcy, to prawie 13 tys. więcej niż w roku 2022. - Brak słów wzruszenia i szoku. Nie o rekordy tu chodzi, jednak radość nasza ogromna - przekazują. W ramach wydarzenie zorganizowano pokazy strażackie, pierwszej pomocy i nurkowania. Były także pokazy taneczne i muzyczne. Nie lada gratką były ciekawe licytacje, a dla odważnych - morsowanie.

Światełko do nieba w Godowie.

Gorzyce

WOŚP w Czyżowicach. Zebrano 36 379 zł. Klub Sportowy META zorganizował Morsowanie na Ośrodku wypoczynkowym OLZA w Olzie. Następnie odbył się 55 Bieg Towarzyski oraz NW dla WOŚP na stadionie sportowym w Czyżowicach (organizatorami byli Klub Sportowy M.E.T.A i Pagajos). Kolejna część imprezy odbyła się w czyżowickiej szkole. Nie zabrakło występów uczniów klas I-III SP w Czyżowicach, animacji dla najmłodszych z M&R EVENT. Był Scrabblowy bieg z mapą w Lesie Czyżowickim. Odbyły się wielopokoleniowe warsztaty rękodzieła "Kartka z sercem", oraz pokaz siłowania na ręce - Armwrestling przygotowany przez Klub Sportowy Samson Marklowice i pokaz pomocy w wykonaniu OSP Czyżowice. Nie mogło zabraknąć też licytacji. Odbyły się też warsztaty weterynaryjne.

Lubomia

W Lubomi imprezy w ramach WOŚP były związane ze sztabem nr 605 (Wodzisławski Klub Naszej Ziemi). W akcję włączyli się strażacy i detailerzy oraz GOKSiR. Dwa wozy strażackie z OSP Lubomia przeszły totalną metamorfozę. Grupa zapalonych fachowców w dwa dni zrobiła im konkretne SPA. Thomas z GTI Auto Spa wraz z grupą znajomych detailerów w podziękowaniu za ciężką pracę strażaków postanowili powtórzyć akcję sprzed czterech lat, kiedy to w Siedliskach zajmowali się wozami tamtejszego OSP. Zebrano 6 407 zł. Ponadto na hali widowiskowo - sportowej w Lubomi dzieci rozegrały turniej piłki nożnej a zespoły taneczne Flesz z Lubomi i WDK Syrynia prezentowały swoje niezwykłe umiejętności, zaś Klub Sportowy Dystans Lubomia zorganizował spotkanie w lesie. GOSKiR zebrał 3 034 zł. Łącznie zebrali 9 442 zł.

Marklowice

Tradycyjnie wolontariusze wyszli także na ulice Marklowic. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 zebrali w tym roku 7 244 zł.

Pszów

Tegoroczna edycja WOŚP w Pszowie pobiła zeszłoroczny rekord o około 10 tys. zł. Do puszek trafiło 46 431 zł, a w eSkrabonce uzbierano 8 891 zł (stan na 30.01). Główne wydarzenie odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury. Nie zabrakło zaciętych licytacji. I tak: za 3 300 zł kupiony został tort, a za 5 000 zł złote serduszko WOŚP. Odbyły się także m.in.: pokazy taneczne zespołu Tornado, występ Wojciecha Stołtnego oraz koncerty zespołów: Minefield Tapdance i Hrust. Na zakończenie zorganizowano światełko do nieba w ognistej formie, czyli fire show w wykonaniu Isafira.

Radlin

Orkiestra grała również w Radlinie. Podczas tutejszego finału zebrano 39 769 zł. Tym samym pobity został zeszłoroczny rekord o około 10 tys. zł. - To dzięki Wam. Dzięki wolontariuszom i darczyńcom, dzięki waszym ogromnym sercom - komentuje Jacek Jędrzejek, który prowadził finał na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie. - Jesteście wielcy - dodaje. Podczas tegorocznej edycji imprezy wystąpili: Grupa Artystyczna Przytup. Grupa Tańca Towarzyskiego Deja Vu, mażoretki Fenix. Muzycznymi zdolnościami publiczność uraczyły dwa zespoły: Guitar Trio oraz Quatro Band. W trakcie wydarzenia nie zabrakło także emocjonujących licytacji. Pod młotek poszły m.in.: przejażdżki wozem strażackim, pysznych tortów, biżuterii ofiarowanej przez burmistrz Barbarę Magierę oraz rękodzieła.

Rydułtowy

Finał odbył się w Rydułtowskim Centrum Kultury Feniks. Zebrano 59 035 zł. To o ponad 17 tys. zł więcej niż sprzed roku. W ramach imprezy odbył się występ Vojt Guitar, grupy przedszkolaków Odkrywcy i Tygryski z Przedszkola Publicznego nr 3, wystąpili też artyści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz grupa Dżepetto Squad z RCK Feniks. Zaprezentowali się także: solistka Zuzanna Ryś oraz duet Maja Trybała i Kinga Pająk, zespół wokalno – instrumentalny wraz z solistką Karoliną Połomską ze Szkoły Podstawowej nr 4, solistki i tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 1, Zespół BEBIKI im. Pawła Czecha i wychowankowie świetlicy Tacy Sami. Wystąpili również młodzi muzycy i wokaliści Szkoły Muzycznej I stopnia im. Pawła Świętego w Rydułtowach oraz zespół Czelodka ze Szkoły Podstawowej nr 2. Gwiazdą wieczoru był Coast Patrol.

Wodzisław Śl.

W Wodzisławiu Śl. działały dwa sztaby. Organizowały je Wodzisławski Klub Naszej Ziemi oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Pierwszy sztab zebrał 86 953 zł, a drugi - 60 750 zł. Wspólnie zatem uzbierali 147 703 zł. Finał odbył się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. To właśnie tam pojawił się olbrzymi namiot, w którym odbywały się koncerty i licytacje. Ponadto można było zwiedzić szczelinę przeciwlotniczą znajdującą się w Parki Miejskim oraz wziąć udział w biegu "Policz się z cukrzycą" oraz oddać krew w krwiobusie. Na najmłodszych czekała wioska fantasy, były też pokazy ratownictwa medycznego i drogowego, food trucki i spacer z Clas'sic! Balanga Teatr.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Basia_78 (188.117. * .70) 12.02.2023 16:52
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~głupiludzie (87.101. * .96) 30.01.2023 22:35
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem