Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

WOŚP 2023 W Lubomi. Detailerzy i strażacy zapraszają w sobotę i w niedzielę

W niedzielę, 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Do Lubomi zapraszają detailerzy i strażacy, w sobotę i w niedzielę.

WOŚP 2023 W Lubomi. Detailerzy i strażacy zapraszają w sobotę i w niedzielę
Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. Foto podglądowe OSP Lubomia

31. finał pomoże wygrać z sepsą

31. Finał WOŚP zagra w tym roku pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Szczegóły na wosp.org.pl

Detailerzy i OSP Lubomia to już tradycja

- Można powiedzieć, że Gramy dla WOŚP 2023 / Detailerzy i OSP Lubomia to już tradycja! 4 lata temu to wszystko się zaczęło! Grupa profesjonalistów, zajawkowiczów zagrała poraz pierwszy dla WOŚP w Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach . Bardzo miło wspominamy tamten czas. Społeczność z Siedlisk zagrała również z nami! Pragniemy, aby mieszkańcy Gmina Lubomia przyłączyli się do nas - piszą na portalu społecznościowym strażacy z OSP Lubomia.

PROGRAM 28.01-29.01.2023 r.

14.00 pokaz profesjonalnego zabezpieczenia powłok samochodów OSP

od 15.00 szkolenia z pierwszej pomocy

od 16.00 animacje dla dzieci

17.00 pokazy gaśnicze

18.00 licytacje

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].