Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydenci pogratulowali laureatce Śląskiego Orła Wolontariatu. "Racibórz ma szczęście"

W poniedziałek 23 stycznia raciborski magistrat odwiedziła laureatka Śląskiego Orła Wolontariatu i zdobywczyni tytułu „Wolontariusz Roku 2022” - Anna Cieśla.

Prezydenci pogratulowali laureatce Śląskiego Orła Wolontariatu. "Racibórz ma szczęście"
Anna Cieśla z prezydentami – Dawidem Wacławczykiem i Dariuszem Polowym (fot. UM Racibórz)

To postać znana w kręgach związanych z życiem społecznym miasta. Jest uczestniczką wielu inicjatyw, działaczką organizacji i postacią inspirującą do działania dla wielu innych osób. Anna Cieśla jest również założycielką Raciborskiego Centrum Pomocy i Wsparcia, które powstało przy udziale grupy wolontariuszy z Raciborza tuż po wybuchu wojny na Ukrainie.

- Racibórz ma szczęście, że posiada tak cennego partnera społecznego. W przeciwieństwie do wielu innych miast, nasz magazyn znajdujący się w budynku B dawnego Gimnazjum nr 5 na ul. Opawskiej - działa cały czas! Zorganizowana grupa wolontariuszy najpierw samodzielnie pozyskuje a następnie dystrybuuje tutaj artykuły spożywcze, środki chemiczne, ubrania oraz meble dla matek z dziećmi przebywającymi w powiecie raciborskim. Dotychczas centrum odwiedziło ponad 2,5 tysiąca rodzin. Ania jest głową całego przedsięwzięcia. Poza dystrybucją darów organizuje spotkania i warsztaty dla kobiet z Ukrainy podczas których odbywają się zajęcia takie jak nauka języka polskiego, zapoznanie się z polską kulturą, wspólne pieczenie ciast i tworzenie ozdób oraz warsztaty jak odnaleźć się w obcym kraju oraz spotkania integracyjne. Stworzyła we współpracy z ukraińską psycholożką program wspierający rodziny ukraińskie, gdzie przez 6 miesięcy odbywały się spotkania z psycholożką, dające wsparcie potrzebującym - napisał na swoim profilu facebookowym wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

Służby prasowe magistratu dodają, że w centrum można obecnie m.in. odbywać konsultacje lekarskie w języku ukraińskim.

- Ludzie tacy jak pani Anna stanowią przykład dla wielu osób chcących społeczeństwu dać coś od siebie. Cieszę się, że nasze miasto może poszczycić się tak zaangażowanymi mieszkańcami - mówił po spotkaniu Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

źródło: UM Racibórz, oprac. (d)


Czytaj także: 

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].