Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ministerstwo Zdrowia przedstawia nowe statystyki zakażeń i informuje o nowym wariancie koronawirusa w Polsce

- Badania potwierdziły 2 451 zakażeń koronawirusem (w tym 561 ponownych) - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To raport zachorowań za okres od 19 do 25 stycznia.

Ministerstwo Zdrowia przedstawia nowe statystyki zakażeń i informuje o nowym wariancie koronawirusa w Polsce
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że do Polski dotarła nowa odmiana wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 (zdjęcie poglądowe)

Nowe przypadki zakażenia wykryto u osób z województw: mazowieckiego (414), śląskiego (369), małopolskiego (236), dolnośląskiego (203), kujawsko-pomorskiego (177), wielkopolskiego (165), lubelskiego (134), łódzkiego (117), pomorskiego (93), zachodniopomorskiego (84), opolskiego (79), warmińsko-mazurskiego (76), świętokrzyskiego (71), podlaskiego (68), podkarpackiego (58) i lubuskiego (53).

Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 28 osób - podaje resort. Od początku pandemii w Polsce odnotowano 6 376 708 zakażeń, w tym zmarły 118 702 osoby.

W przypadku Subregionu Zachodniego liczba nowych i ponownych zakażeń kształtuje się następująco:

  • Powiat raciborski: 4 nowych zakażeń/ 4 ponowne zakażenie
  • Rybnik: 0/0
  • Powiat rybnicki: 0/1
  • Powiat wodzisławski: 2/0
  • Jastrzębie-Zdrój: 3/1
  • Żory: 0/0

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że do Polski dotarła nowa odmiana wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2. - Nowy wariant koronawirusa Kraken jest bardziej zakaźny. Mamy zwiększoną transmisję w porównaniu do wcześniejszych wersji, subwariantów Omikrona. Jednak nie stanowi on większego zagrożenia w przebiegu COVID-19, czyli nie mamy poważniejszych dolegliwości i powikłań. W tym aspekcie Kraken jest dla nas bardziej bezpieczny, niż poprzednie wersje Omikrona - powiedział na antenie Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowa Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że "w Polsce na razie są zarejestrowane dwa przypadki, choć zapewne jest ich więcej, ale nie każdy dziś idzie do lekarza i się testuje".

Koronawirus - wszystko o pandemii 3456 wiadomości, 5528 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Xxxgdsah (91.123. * .180) 26.01.2023 13:51

Niedzielski zamówił szczepionek za 6 miliardów to trzeba teraz ludziom wcisnąć na siłę żeby brali i wymyślać następne warianty covida następny tuskovid

~To_sem_ja (31.0. * .232) 25.01.2023 22:39

Czy jeszcze z rozpędu bierzecie udział w hucie operacji chazarskiej (pod kryptonimem c19)?
Czy może coś wiecie (macie przecieki lub zalecenia), aby rozpocząć przygotowania do nowej plandemii...?
Może nowy wariant nazwiemy np. seers25?
Brawo, niezależne spikerstwo (dziennikarzy już nie ma)...