Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tabu może zagrać koncert w twoim domu. Wystarczy, że wygrasz licytację na rzecz Mikołaja Kubali

Sporym zainteresowaniem cieszy się aukcja wodzisławskiego zespołu Tabu. Cel jest szczytny, bo pieniądze trafią na rzecz chłopczyka chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.

Tabu może zagrać koncert w twoim domu. Wystarczy, że wygrasz licytację na rzecz Mikołaja Kubali
Prywatny koncert Tabu? To możliwe i do tego w szczytnym celu (fot. Justyna Koniszewska/ Nowiny.pl)

Mikołaj Kubala z Wodzisławia Śląskiego kończy dopiero rok, ale już toczy najcięższy bój – walkę o swoje życie. Malec choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jego jedynym ratunkiem jest terapia genowa tzw. najdroższym lekiem świata, kosztująca aż 9 milionów złotych. Ta od 1 września 2022 r. jest w Polsce refundowana - jednak tylko dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia, nieleczonych wcześniej w kierunku SMA.

Na rzecz chłopczyka trwa zbiórka. Do jej końca coraz bliżej, ale ciągle brakuje nieco ponad 600 tys. złotych. Wodzisławianina można wesprzeć TUTAJ, a jak podkreślają jego rodzice, liczy się każda, nawet niewielka wpłata. - Dniami i nocami sprawdzamy licznik z nadzieją, że zobaczymy na nim 100%. Jesteśmy już tak blisko, a jednak strach nie odpuszcza nas nawet na moment - podkreślają. Ciągle pojawia się też nadzieja, że akcję uda się zwieńczyć do 26 stycznia, wtedy, kiedy Mikołaj będzie kończył roczek.

Na rzecz chłopczyka organizowanych jest szereg akcji, w tym liczne licytacje (zobacz TUTAJ). W pomoc włączył się m.in. wodzisławski zespół reggae. - Oddajemy na licytację prywatny koncert Tabu w Twoim domu, ogrodzie, u teściowej czy mamusi. Ustalimy termin (do końca 2023 roku) i jesteśmy. Cena wywoławcza 2000 zł Koniec licytacji 29.01.2023 godz. 20.00! - napisali. Na reakcję szybko nie trzeba było czekać. Obecnie licytacja zatrzymała się na 12 500 zł. Szczegóły poniżej.

Mikołaj Kubala - Miki kontra SMA 22 wiadomości, 26 komentarzy w dyskusji, 395 zdjęć

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TowarzyszSekretarz (146.70. * .66) 25.01.2023 20:28

Musieliby mi doplacic, bym ich do domu wpiscil.
Grac nie musza, wodke moga na droge dostac, skoro deklaruja, ze potrzebuja.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 25.01.2023 09:44

Co to/kto to jest to tabu?
Był/byli chociaż w Tańcu z Gwiazdami?