Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy do magistratu w Kuźni Raciborskiej powróci Urząd Stanu Cywilnego?

Choć Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej powrócił do swojej docelowej lokalizacji 2 listopada, to ciągle kilku pracowników znajduje się w innym budynku. Kiedy się to zmieni? Padła zapowiedź.

Kiedy do magistratu w Kuźni Raciborskiej powróci Urząd Stanu Cywilnego?
O modernizacji kuźniańskiego urzędu mówiło się od kilku lat. Efektów doczekaliśmy się pod koniec zeszłego roku (fot. UM w Kuźni Raciborskiej)

Przez osiem miesięcy siedziba urzędu znajdowała się w tymczasowej lokalizacji – przy ul. Jagodowej 15, co było następstwem prowadzonych prac remontowo – budowlanych w budynku przy ul. Słowackiego 4. Część urzędników przeniesiono też w inne miejsce, gdzie pracują do tej pory, ale to wkrótce ma się zmienić.

- Pracownicy, którzy zajmują się ewidencją ludności, dowodami osobistymi, działalnością gospodarczą oraz Urząd Stanu Cywilnego na dzień przekazania informacji pracują w budynku tymczasowym przy ul. Kościelnej 4. Termin powrotu do głównej siedziby zaplanowano na koniec lutego br. - podano 24 stycznia.

Budynek urzędu został poddany termomodernizacji oraz zyskał szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych (m.in.: podjazd). Burmistrz Paweł Macha w trakcie remontu mówił, że po wyniesieniu wszystkiego z obiektu ukazał się „obraz nędzy i rozpaczy”. - To, jest zupełna zgroza jak mogliśmy tam pracować - powiedział. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe z Łukowa Śląskiego. Wartość wykonanych robót to: 3.760.446,36 zł (brutto) – zadanie realizowano w ramach transgranicznego projektu.

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].