Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Rybnika będą strzelać na lekcjach z laserowej broni

W Zespole Szkół nr 3 przy ulicy Orzepowickiej w Rybniku otwarto wirtualną strzelnicę. Zakup sfinansowano ze środków otrzymanych w ramach konkursu "Strzelnica w powiecie 2022" ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Uczniowie z Rybnika będą strzelać na lekcjach z laserowej broni
St.asp. Wojciech Pielczyk instruuje, jak korzystać z broni.

Strzelnica to multimedialny system szkolno-treningowy opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Zakupiony sprzęt to laserowy system  z oprogramowaniem, zawierający broń treningową zasilaną green-gazem. Dofinansowanie dało również możliwości zaadaptowania pomieszczeń. 

To miejsce do bezpiecznego posługiwania się bronią, ćwiczeń w obseracji oraz prowadzenia celnego ognia. Wirtualna strzelnica będzie służyła do nauki strzelania nie tylko przez uczniów. Korzystać będą mogły również organizacje pozarządowe.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].