Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Nędzy uczyli się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa w Nędzy znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej "Ferie z ekonomią", realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Uczniowie z Nędzy uczyli się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi [ZDJĘCIA]
Uczniowie z Nędzy w ramach warsztatów odwiedzili m.in. oddział Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w placówce banku w Katowicach (fot. SP w Nędzy)

- Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza - słyszymy w placówce.

Spotkania dla 15 uczniów od 16 do 20 stycznia przeprowadzała Brygida Szczepanik, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie nędzańskiej podstawówki. Wówczas podopieczni dowiedzieli się, jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo. - W tym celu uczestników projektu gościł Pivexin Technology z Babic. Młodzież miała również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy - relacjonuje nauczycielka.

Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły gry i zabawy ekonomiczne. 20 stycznia zorganizowano warsztat dotyczący pieniądza prowadzony przez pracownika Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w placówce banku w Katowicach. - Projekt "Ferie z ekonomią" to ciekawy i angażujący sposób na przyswojenie przez młodzież wiedzy w atrakcyjnej, praktycznej formie - dodaje Brygida Szczepanik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].