Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o podatkach. Gdzie najwyższe, a gdzie najniższe stawki podatkowe w powiecie wodzisławskim?

Stawki podatkowe regulowane przez rady miast i gmin przekładają się m.in. na ceny usług i towarów. Sprawdziliśmy, jakie stawki uchwalono na rok 2023, a tym samym, które gminy mają najwyższe, a które najniższe stawki. Niezmiennie od czterech lat wyróżnia się Wodzisław Śląski, gdzie głosami koalicji większościowej radni znów nie podnieśli stawek podatkowych. Są jednak gminy, które wprowadziły preferencyjne rozwiązania, jak np. Rydułtowy, aby ożywić biznes przy ul. Ofiar Terroru.

Nowiny Wodzisławskie o podatkach. Gdzie najwyższe, a gdzie najniższe stawki podatkowe w powiecie wodzisławskim?

W nowym wydaniu również sporo o upamiętnieniu ofiar Marszu Śmierci z 1945 roku. Było składanie kwiatów przez władze miasta i powiatu, były także dwa Marsze Pamięci, które przeszły z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego. Przygotowaliśmy szerokie relacje z tych wydarzeń.

Ponadto pochylamy się nad tematem linii kolejowej CPK, bo jak się okazało, wybrano już wariant inwestorski, ale nie podano ostatecznie, jak będzie on przebiegać. To wzbudziło kontrowersje i krytykę wśród samorządowców.

W nowym numerze Nowin Wodzisławskich piszemy też o wielkim poruszeniu dla Mikołaja Kubali, bo w ostatnich dniach zbiórka pieniędzy dla chłopca mocno przyspieszyła, m.in. ze względu na akcję #SMAchallenge. Trwa wielka mobilizacja, aby zrobić Mikołajkowi najlepszy prezent na świecie - zebrać całą potrzebną na leczenie kwotę do jego urodzin 26 stycznia.

W tym numerze również relacje z ostatnich wydarzeń, m.in. studniówki dwóch klas wodzisławskiego "Tischnera", zebrania sprawozdawczego OSP Krzyżkowice oraz gali Szlachetnej Paczki.

Zachęcamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].