Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy Straż Miejska kontroluje stan chodników?

Zima nie daje o sobie zapomnieć. Daje się we znaki kierowcom, ale także pieszym. Czy jednak Straż Miejska sprawdza nie tylko stan jezdni, ale również chodników? Bywa, iż piesi skarżą się na to, że nie mają bezpiecznych warunków przemieszczania się.

Czy Straż Miejska kontroluje stan chodników?
Każdy, kto ma zastrzeżenia co do stanu dróg i chodników może zgłosić nieprawidłowość w Straży Miejskiej. Fot. UM Jastrzębie

Czy Straż Miejska Kontroluje stan chodników?

Straż Miejska koordynuje „Akcję Zima”. Jej zadaniem jest sprawdzenie, czy jezdnie, ale też chodniki są odpowiednio przygotowane dla użytkowników. Zdarza się, że piesi ślizgają się na chodnikach, które może i są odśnieżone, ale nie są niczym posypane. Czy strażnicy miejscy zadają sobie trud, aby wysiąść z samochodu i sprawdzić, czy trakty dla ludzi poruszających się na nogach, są odpowiednio przygotowane?

Magistrat prosi o zachowanie ostrożności na drogach i chodnikach 

- Straż Miejska kontroluje wszelkie prace związane z utrzymaniem zimowym miasta. Również chodniki są sukcesywnie sprawdzane przez patrole. Firmy zaangażowane w „Akcję Zima” starają się na bieżąco usuwać śnieg lub zlodowacenia. Trudniejszą sytuacją są ciągłe opady śniegu, które wymagają jeszcze bardziej intensywnej pracy. W związku z zimową aurą i gorszymi warunkami na drogach i chodnikach prosimy o zachowanie większej ostrożności przez kierowców oraz pieszych. Jeśli są jakiekolwiek zastrzeżenia związane z „Akcją Zima”, mogą być zgłaszane do koordynatora akcji, dzwoniąc pod numer 32 478 52 90 lub do Wydziału Gospodarki Komunalnej - numer 32 47 85 195 - wyjaśnia Małgorzata Krzeszkiewicz, rzeczniczka prasowa jastrzębskiego magistratu.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zlodowacenie (77.81. * .151) 24.01.2023 19:01

"śnieg lub zlodowacenia"

Przeczytaj sobie, ciemna babo, co to jest zlodowacenie.
Jak ktos taki moze uczyc w liceum?

"Zlodowacenie, in. glacjacja (fr. glaciation, od łac. glacio ‛zamrażam’) – okres, w czasie którego znaczne obszary Ziemi pokryte są lądolodem. "

~Leonamator (5.184. * .6) 24.01.2023 09:35

Tak komendant Grzegorz Osóbka kieruje strażą miejską.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .130) 24.01.2023 08:33

Nein.

~Skarbnik (178.43. * .106) 24.01.2023 08:29

Buhahahhahaha nie rozśmieszajcie mnie bo mam zajady buhahahhahahahahha

~Mieszkaniev (31.60. * .7) 24.01.2023 08:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czy straż miejska w ogóle coś kontroluje?

~Butorajstopy (178.26. * .23) 24.01.2023 07:08
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem